Coverafbeelding Maywood - Standing In The Twilight
  • Statistieken
  •   3 weken
  •   31 piekpositie
  •   23 punten
  •   1984

Artiestinformatie

Land   Nederland

Popduo dat bestond uit de zussen Alice May en Caren Wood (echte namen: Alie (Aaltje) en Doetie (Doetje) de Vries) uit het Friese Uitwellingerga. De zusjes De Vries begonnen al op jonge leeftijd met zingen. Samen maakten ze vanaf de begin jaren 70 deel uit van diverse groepen, waarvan De Karina's in 1974 de eerste was.

Vanaf 1979 besloten de zusjes verder te gaan onder de naam Maywood. Het Engelstalige repertoire werd geschreven door Alice en bestond uit vaak theatrale ballades en dansbare popliedjes. De productie lag in handen van ex-Kayak drummer Pim Koopman, die daarmee zijn eerste schreden op het productiepad zette. De tweede single You treated me wrong werd in 1979 Maywoods eerste hit. Hoewel het geen hoge notering kreeg in de hitlijsten, markeerde het wel de doorbraak voor het duo en tevens het begin van een uiterst succesvolle periode. Er volgden al gauw grotere hits, waarvan het nummer Late at night in 1980 een nummer 1-hit werd in de Top 40 waarna nog diverse hits volgden.

Halverwege de jaren 80 nam het succes af. Uitgebrachte singles verkochten nauwelijks nog en bleven steken in de tipparade. Desondanks werd Maywood in 1990 namens Nederland naar het Eurovisiesongfestival in Zagreb gestuurd. Het door Alice May geschreven nummer Ik wil alles met je delen moest Nederland op het liedjesfestijn eindelijk weer eens een topnotering opleveren. Helaas verliep de uitvoering op het moment suprême niet geheel vlekkeloos. Maywood eindigde uiteindelijk met slechts 25 punten op een 15e plek.

Begin jaren negentig werden er nog enkele geflopte singles uitgebracht maar in 1995 ging Maywood definitief uit elkaar. Alice May en Caren Wood begonnen afzonderlijk van elkaar een solocarrière, echter allebei zonder succes. In 1997 leek het er even op dat de zussen weer bij elkaar zouden komen, maar zo ver bleek het uiteindelijk niet te komen.

Diverse keren leek het erop dat de zussen weer samen zouden gaan optreden. In 2013 werd bekendgemaakt dat Maywood weer bij elkaar kwam voor de Lekker-concerten van Gerard Joling. Een jaar later kregen de zussen echter weer ruzie en eindigde de korte samenwerking.


Songtekst

(Twilight, twilight)

I need love and some affection.
I need a shoulder to cry on.
But every time they seem to find out who I am.
Everything goes wrong.
I am a well respected lady,
being pictured the upper class (upper class, upper class).
I can't go walking around in jeans or shirt,
but I couldn't care less.
I wanna be there, hanging around.
I wanna be there, getting my feet back on the ground.

Standing in the twilight, darling.
Can't you lend helping hand?
Won't you take me with you where its peaceful?
Baby, try to understand.
Standing in the twilight, darling.
Every time you're watching me.
But will it live up to expectations?
Won't you keep me company?

I miss the movement and the action.
I miss the boy who called me "love".
The way he held my hand and sang me a song
about all the stars above.
Last night I dreamed about a party (party, party)
and every one was there.
I miss his tender smile, how he once in a while
was messing up my hair.
I wanna be there, hanging around.
I wanna be there, getting my feet back on the ground.

Standing in the twilight, darling.
Can't you lend helping hand?
Won't you take me with you where its peaceful?
Baby, try to understand.
Standing in the twilight, darling.
Every time you're watching me.
But will it live up to expectations?
Won't you keep me company?

(Twilight, twilight, twilight, twilight)
(Twilight, twilight, twilight, twilight)

Songinformatie

ArtiestMaywood
 A-kant
Titel Standing In The Twilight
Lengte 3:34
Componist(en) A. May
Producer(s) Pim Koopman
Engineer(s) Ronald Prent
 B-kant
Titel Stay With Me
Lengte 3:26
Componist(en) A. May
Producer(s) Pim Koopman
Engineer(s) Ronald Prent
 
Platenlabel Philips
Catalogusnr 880 208-7
Album Beside You


Positieverloop