Coverafbeelding The Beach Boys - Heroes And Villains
  • Statistieken
  •   7 weken
  •   11 piekpositie
  •   147 punten
  •   1967

Artiestinformatie

Land   Verenigde Staten

The Beach Boys is een popgroep die in 1961 werd opgericht door de broers Brian, Dennis en Carl Wilson, hun neef Mike Love en schoolvriend Al Jardine. In de beginjaren maakten de jongens muziek in de stijl van The Four Freshmen, waarbij harmonieuze zang de hoofdrol speelde. De single "Surfin'" uit 1961 werd een hit in Amerika en was typerend voor de richting die de band de eerstvolgende jaren zou volgen: een combinatie van surfmuziek, een stijl die tot dan toe vooral instrumentaal was geweest, en teksten over surfen, auto's en meisjes.



Toen in 1965 The Beatles het album Rubber Soul uitbrachten, was dit voor Brian de inspiratie voor Pet Sounds, dat in 1966 verscheen en door het tijdschrift Rolling Stone werd uitgeroepen tot op-een-na-beste album ooit. Van het album komen de hits Wouldn't It Be Nice, Sloop John B (de enige nummer 1 in de Top 40 van de band) en God Only Knows.



Nadat in 1967 The Beatles hun album Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band uitbrachten, nota bene geïnspireerd door Pet Sounds, luidde dit het einde van de band in. Het album Smile werd officieel afgelast en de belangrijkste componist van de band, Brian Wilson, raakte in een zware depressie.

Hierna staat de groep nog met diverse nummers in de Top 40, maar na 1970 neemt het succes steeds verder af. De groep ondergaat vele personeelswisselingen en Brian Wilson kan niet meer de kwaliteit van zijn eerdere werk reproduceren.



De laatste grote Beach Boys-hit in Nederland was Kokomo uit de film "Cocktail" (1988) met Tom Cruise. Het allerlaatste Beach Boys-album zou Stars And Stripes, Vol. 1 uit 1996 worden, waarop oude successen werden gezongen door beroemde countryzangers en waar de Beach Boys alleen de achtergrondvocalen verzorgden. Carl Wilsons overlijden aan kanker in 1998 betekende het definitieve einde voor de groep.



In 2012 verscheen voor het eerst sinds 1996 een nieuw studioalbum van de groep. Het album met de titel That's Why God Made The Radio is in 2011 en 2012 opgenomen naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van de groep.

Songtekst

Ive been in this town so long that back in the city
Ive been taken for lost and gone
And unknown for a long long time

Fell in love years ago
With an innocent girl
From the spanish and indian home
Home of the heroes and villains

Once at night catillian squared the fight
And she was right in the rain of the bullets that eventually brought her down
But she's still dancing in the night
Unafraid of what a dudell do in a town full of heroes and villains

Heroes and villains
Just see what youve done

Heroes and villains
Just see what youve done

Stand or fall I know there
Shall be peace in the valley
And it's all an affair
Of my life with the heroes and villains

My children were raised
You know they suddenly rise
They started slow long ago
Head to toe healthy weathy and wise

Ive been in this town so long
So long to the city
Im fit with the stuff
To ride in the rough
And sunny down snuff Im alright
By the heroes and

Heroes and villains
Just see what youve done

Heroes and villains
Just see what youve done

Songinformatie

ArtiestThe Beach Boys
 A-kant
Titel Heroes And Villains
Lengte 3:33
Componist(en) Brian Wilson, van Dyke Parks
Producer(s) The Beach Boys
Engineer(s) Ken Lockert
 B-kant
Titel You're Welcome
Lengte 1:08
Componist(en) Brian Wilson
Producer(s) The Beach Boys
Engineer(s) Ken Lockert
 
Platenlabel Capitol
Catalogusnr HF 300
Hoogste positie UK 8
Hoogste positie US 12
Album Smiley Smile

Positieverloop