Nieuws
Nieuws

Vandaag in 1969: top 10-debuut voor Herman van Veen

Vandaag in 1969: top 10-debuut voor Herman van Veen
Herman Van Veen 

Herman van Veen staat op 21 juni 1969 op de zevende plaats in de Top 40 met Suzanne.

De single is zijn eerste hit in de lijst en had eerder al op de vierde plaats gestaan. Het nummer is een bewerking van het nummer van Leonard Cohen die een nummer maakte over de ontmoeting met Suzanne Verdal, de vrouw van beeldhouwer Armand Vaillancourt. Later bleek dat een verloren gegane liefde. 
 
Rob Chrispijn boekte met het nummer ook zijn eerste succes als tekstschrijver. Het succes zorgde voor een jarenlange samenwerking tussen Chrispijn en Van Veen. De naam is vaker de basis geweest voor een hit, zonder een direct verband met de notering van Herman Van Veen. Zo wisten ook The Hollies (Sorry Suzanne, in 1969), V.O.F. De Kunst (Suzanne, in 1983) en Pop-Tops (Suzanne Suzanne, in 1972) de lijst te bereiken.
 
 Suzanne is afkomstig van het album Herman Van Veen II, waarvan later ook Cirkels de Tipparade bereikte. In de jaren daarna weet hij nog verschillende keren een notering in de Top 40 te scoren, maar pas in 1986 is Hilversum III, zijn vijfde hit, de tweede die de top 10 weet te bereiken. In totaal stond Van Veen acht keer genoteerd in de lijst der lijsten, maar bleef Suzanne zijn grootste succes in de Top 40. 
 
Bekijk hier de Top 40 van 21 juni 1969.

(21-06-2014)

Sta Top 40 toe om nieuws en updates te sturen