Coverafbeelding Celine Dion with special guests The Bee Gees - Immortality

Celine Dion with special guests The Bee Gees

Immortality

  • Statistieken
  •   3 weken
  •   28 piekpositie
  •   25 punten
  •   1998

Artiestinformatie

Geboortedatum   30-03-1968
Land   Canada

Deze Canadese zangeres werd geboren als Céline Marie Claudette Dion op 30 maart 1968.



Ze is de jongste van 14 kinderen. Op haar 12e bracht haar moeder haar in contact met René Angélil, die zo in haar geloofde dat hij een hypotheek nam op zijn huis om haar carrière te financieren.


Door haar eerste album, La Voix Du Bon Dieu in 1981, werd ze in Quebec een ster. Op de albums die daarop volgden, stonden allemaal Franse chansons.


Haar eerste popalbum, genaamd Incognito, verscheen pas in 1987.


In 1988 nam zij namens Zwitserland deel aan het Eurovisiesongfestival. Ze won met het nummer Ne Partez Pas Sans Moi. Hierdoor verwierf ze grote bekendheid in Europa. Vanaf dat moment werd er gewerkt aan een Engelstalig album. Unison kwam uit in 1990. Ze brak door in de Verenigde Staten, wat ook het doel was van haar platenlabel Sony Music.


In 1991 gaf ze haar medewerking aan de soundtrack van de speelfilm Beauty And The Beast. Samen met Peabo Bryson zong ze de titelsong.


Haar derde Engelstalige album verscheen eind 1993, The Colour Of My Love. De singles The Power Of Love en Think Twice zijn afkomstig van dit album en werden een groot succes.


In 1994 trouwde ze met haar 26 jaar oudere manager René Angélil.


In 1995 maakte ze een sprongetje terug naar haar roots en kwam ze met het Franstalig album D’eux. Met maar liefst ruim 9 miljoen verkochte exemplaren is het uitgegroeid tot bestverkopende Franstalige album ooit.


Het album Falling Into You uit 1996 wordt gezien als een van de bestverkopende albums door een zangeres, met maar liefst 32 miljoen exemplaren. Naar aanleiding van dit album kwam er een tournee over de hele wereld, iets wat ze nog niet eerder zo groots had aangepakt. Door maar liefst 100 uitverkochte shows en een miljoenenverkoop kreeg Celine Dion de status van superster.


In 1997 verscheen het album Let’s Talk About Love. Barbra Streisand, Bee Gees, Carole King en Luciano Pavarotti verleenden o.a. hun medewerking aan het album. Hitsingle en titelsong van de speelfim Titanic, My Heart Will Go On, staat ook op dit album. Het wordt gezien als haar bestverkochte single ooit.


Na alle succesjaren in de 90’s besloot ze om het voor een periode van 2 jaar wat rustiger aan te doen. Privé was het onrustig, bij haar man werd kanker geconstateerd, maar hij overwon de ziekte. Begin 2001 beviel ze van haar zoontje. In deze pauze van 2 jaar gaf ze toch af en toe nog een optreden.


In maart 2002 was haar comeback met het album A New Day Has Come. Ondanks dat ze er 2 jaar tussenuit was geweest, was haar populariteit niet minder geworden en werd bekendgemaakt dat ze een vaste show zou krijgen in Las Vegas, genaamd A New Day…. Naar aanleiding van de shows in Las Vegas verscheen in 2004 het live-album A New Day …Live In Las Vegas. In 2007 gaf ze, na 5 jaar, haar laatste voorstelling in Las Vegas.


In 2014 verscheen haar live-album Une Seule Fois/ Live 2013.


Céline Dion is een van de grootste vrouwelijke artiesten ooit. Ze heeft ruim 200 miljoen albums verkocht en staat daarmee in een select groepje van bestverkopende artiesten aller tijden. Ze heeft heel veel prijzen gewonnen, zoals Grammy Awards, World Music Awards, Billboard Music Awards, Academy Awards en nog veel meer.

Songtekst

So this is who I am
and this is all I know
and I must choose to live
for all that I can give
the spark that makes the power grow

And I will stand for my dream if I can
symbol of my faith in who I am
but you are my only
and I must follow on the road that lies ahead
and I won't let my heart control my head
but you are my only
and we don't say goodbye
we don`t say goodbye
and I know what I've got to be

Immortality
I make my journey through eternity
I'll keep the memory of you and me inside

Fullfill your destiny
is there within the child
my storm will never end
my faith is on the wind
the king of hearts, the joker's wild
we don't say goodbye
we don`t say goodbye
I'll make them all remember me

Cause I have found a dream that must come true
every ounce of me must see it through
but you are my only
I'm sorry I don't have a role for love to play
hand over my heart I'll find my way
I will make them give to me

Immortality
there is a vision and a fire in me
I keep the memory of you and me inside
and we don't say goodbye
we don`t say goodbye
with all my love for you
and what else we may do
we don't say goodbye

Songinformatie

ArtiestCéline Dion,
Bee Gees
 A-kant
Titel Immortality
Lengte 04'12
Componist(en) Barry Gibb & Robin Gibb & Maurice Gibb
Producer(s) Walter Afanasieff & John Doelp & Vito Luprano
 B-kant
Titel Celine Dion – My Heart Will Go On (Tony Moran Mix)
Lengte 04'20
Componist(en) Will Jennings & James Horner
Producer(s) James Horner
Mixage Tony Moran
 
Platenlabel Columbia
Catalogusnr COL 665720 1
Hoogste positie UK 5
Hoogste positie US -
Album Let's Talk About Love & One Night Only


Positieverloop