Coverafbeelding Bee Gees - One
  • Statistieken
  •   4 wkn Tipparade
  •   1989

Artiestinformatie

Land   Verenigd Koninkrijk

De Bee Gees was een popgroep rond de tweelingbroers Robin Gibb (1949-2012, zang) en Maurice Gibb (1949-2003, basgitaar, keyboard en zang) en hun oudere broer Barry Gibb (1946, gitaar en zang).

De broers werden geboren op het eiland Man. In 1958 emigreerden ze naar Australië. Daar begon hun carrière. In 1967 keerden ze terug naar Engeland. In Australië en Nederland hadden ze rond dat moment hun eerste hit met Spicks And Specks, daarna volgden nummers als New York Mining Disaster 1941, Massachusetts, Words, World, I've Gotta Get A Message To You en Holiday.



Na het album Odessa (1969) verliet Robin de groep wegens artistieke meningsverschillen en scoorde hij een solohit met Saved By The Bell. Maurice Gibb trouwde met de Schotse zangeres Lulu. De groep werd later opgedoekt en opnieuw opgericht.
Vanaf het moment dat Jive Talkin' in 1975 verrassend een Amerikaanse nummer 1-hit werd, werd de draad weer opgepakt en met het uitkomen van de soundtrack van Saturday Night Fever in 1977 was de groep plotseling weer immens populair en was ze een van de belangrijkste exponenten van de disco geworden. Het geluid van de Bee Gees is apart te noemen, vooral opvallend is hun gebruik van hoge stemmen, vergelijkbaar met de falsetstem.



De Bee Gees schreven en produceerden in die tijd platen van o.a. Barbra Streisand, Dionne Warwick en Diana Ross.



Na 1981 werd het stil rond de groep. In 1987 maakte ze haar derde comeback met het nummer You Win Again, een Britse nummer 1-hit. Een vierde broer, Andy Gibb, eind jaren 70 van de 20e eeuw een tieneridool, stierf in 1988, juist toen hij als vierde lid bij de groep zou komen. Op 12 januari 2003 stierf Maurice onverwacht aan een darminfarct. Hiervoor was Maurice in eerste instantie ook opgenomen in het ziekenhuis. Robin en Barry gingen daarop hun eigen weg met een hernieuwde samenwerking tussen Barry en Barbra Streisand, Guilty Pleasures in 2005. Barry en Robin zeiden dat ze nooit meer muziek zouden maken onder de naam Bee Gees. Onder de naam Brothers Gibb traden Barry en Robin in februari 2006 voor het eerst sinds de dood van hun broer weer samen op. Op 7 september 2009 kondigden zij aan opnieuw als Bee Gees te gaan toeren.



In november 2011 werd bekend dat Robin, toen 61, leed aan leverkanker. Hij overleed op 20 mei 2012. Daarmee kwam er een definitief einde aan de Bee Gees.


Songtekst

I feel my heartbeat,
when you run your fingers through my hair.
(Yeah) I can tel you,
I can feel you by my side when you're not there.
(Yeah) Just as my life fades to darkness
you make me see the light.
Show me that my search is over
I pay the price, I pay the price.

Tell you someday Baby, you and I should be one, one.
Do it always, brighter than the eye can see, we hide the sun.

The taste of love is sweeter like honey on the vine,
like the wind that feeds the fire, two souls become entwined.
Someday baby you and I should be one, one.

VERSE 2:
So I'm standing 'round this corner
Tall enough to touch the New York sky, oh yes
My love is so blind
I just cannot hear or see the world go by, oh yes
Someone can love so completely
One kiss should break the sea.
Truth can be stranger than fiction
This love is real
This love is real.

Tell you someday Baby, you and I should be one, one.
Do it always, brighter than the eye can see, we hide the sun.

Ah we are one, we are one.

VERSE 3:
I will follow
Count on me, I'll never let you down, oh yes
My devotion
If love is an ocean I'll surely drown, oh yes
You'll be my only possession
I'll be a slave to you
We hold the power together
Just me and you
Just me and you.

Tell you someday Baby, you and I should be one, one.
Do it always, brighter than the eye can see, we hide the sun.
Tell you someday Baby, you and I should be one, one.

[You know my life is in your hands,
and every breath you take is planned
and all this love goes on forever.]

Tell you someday Baby, you and I should be one, one.
Do it someday Baby, you and I should be one, one.
Do it someday Baby, you and I should be one, one....

(Repeat to Fade)

Songinformatie

ArtiestBee Gees
 A-kant
Titel One (Edit)
Lengte 4:15
Componist(en) Barry, Robin & Maurice Gibb
Producer(s) Barry Gibb, Robin Gibb, Maurice Gibb, Brian Tench
 B-kant
Titel Flesh And Blood (LP Version)
Lengte 4:43
Componist(en) Barry, Robin & Maurice Gibb
Producer(s) Barry Gibb, Robin Gibb, Maurice Gibb, Brian Tench
 
Platenlabel Warner Bros.
Catalogusnr 922 916-7
Hoogste positie UK 71
Hoogste positie US 7
Album One


Positieverloop