Toepasselijker kon het eigenlijk niet: de Bee Gees met First Of May op 1 mei 1969 in de Top 40.
De single had in maart al de tweede plaats in de lijst weten te bereiken en was op de weg terug. De Bee Gees scoren in de Top 40 tien top 3-hits achter elkaar, waarbij First Of May de achtste in dat rijtje is. Voor wie zich afvraagt waarom de datum zo belangrijk is voor de Bee Gees: het betreft de verjaardag van Barnaby – de hond van Barry Gibb.
Het nummer is afkomstig van het album Odessa dat de heren in 1968 hadden opgenomen. Er was echter flink wat discussie over welk nummer nu de eerste single zou moeten worden. Uiteindelijk koos manager Stigwoods voor First Of May. Daarmee kwam Lamplight, de voorkeur van Robin Gibb, op de B-kant. Het was voor Robin Gibb de aanleiding de groep te verlaten.
Vrij snel scoort hij solo een nummer 1-hit met Saved By The Bell. In 1970 komt Robin terug bij de groep. De Bee Gees scoorden in ons land 43 hits, waarvan er vijf op de eerste plaats van de Top 40 kwamen.
(01-05-2014)