Artiestinformatie
Geboortedatum | 22-12-1949 |
---|
Land | Groot-Brittannië |
---|
Maurice Ernest Gibb was een Britse zanger, bassist en componist afkomstig van het eiland Man. Met zijn broers Barry en Robin vormde hij de Bee Gees, een van de meest succesvolle popgroepen aller tijden.
In 1966 scoorden de Bee Gees in Australië hun eerste grote hit met de single Spicks And Specks, waarna ze teruggingen naar Engeland om te auditeren voor muziekproducent Robert Stigwood. Hij werd hun manager en zorgde voor een platencontract bij Polydor. Nadat ze een hit scoorden met New York Mining Disaster 1941, werd hun debuutalbum uitgegeven, getiteld
The Bee Gees First. De Bee Gees bereikten in 1967 de nummer 1-positie met de single Massachusetts. Er zouden nog vele hits volgen.
Robin verliet tijdelijk de groep aan het eind van de jaren zestig. Maurice maakte met Barry het album
Cucumber Castle en nam het soloalbum
The Loner op, waarvan enkel de gelijknamige single werd uitgegeven en geen hit werd. In het najaar van 1970 voegde Robin zich weer bij de groep. Nadat Polydor weigerde het volgende album van de Bee Gees uit te brengen, tekenden de broers een contract bij Stigwoods label RSO.
In de periode waarin hij met de Bee Gees de eerste grote successen beleefde, begon Maurice voor het eerst veel te drinken. Een huwelijk met de Schotse zangeres Lulu, die hij leerde kennen bij het muziekprogramma Top Of The Pops en met wie hij in 1969 trouwde, liep na vier jaar op de klippen door zijn uitbundige levensstijl en alcoholverslaving. (Zijn broer Andy overleed in 1988 aan de gevolgen van excessief gebruik van alcohol en cocaïne.)
Na te zijn afgekickt, nam Maurice met zijn broers in januari 1992 weer liedjes op, die in 1993 op het door Polydor uitgegeven album
Size Isn’t Everything verschenen. In 1995 begon hij met het produceren van muziek van zijn dochter Samantha. Dit werk had hij nog niet afgerond toen hij in 2003 kwam te overlijden ten gevolge van een hartstilstand tijdens een darmoperatie. Zijn overlijden verhinderde tevens de volbrenging van projecten met Michael Jackson en Barry Gibb.
Songtekst
I'm packin' my bags and goin' home
I been here too long
So happy, I'll get there on my own
Been here for reasons right or wrong
So I'm packin' my bag and I'm gettin' home
So I'll walk by the railroad anytime, anytime
Walk by the railroad anytime
Tell my brother and my sister
That everything's gone wrong
So I'm walkin' by that railroad till I'm home
There's been lies told in my story
But I ain't juiced none of that glory
But still, I served my time
And there's no use in cryin'
'Cause I'm walkin' by that railroad till I'm home
So I'll walk by the railroad anytime, anytime
Walk by the railroad anytime
Tell my women that I missed her
That I can't wait to kiss her
'Cause I'm walkin' by that railroad till I'm home
Yes, I'll walk by the railroad anytime, anytime
Walk by the railroad anytime
Tell my women that I missed her
That I can't wait to kiss her
'Cause I'm walkin' by that railroad till I'm home
Yes, I'm walkin' by that railroad till I'm home
Songinformatie
Artiest | Maurice Gibb |
---|
| A-kant |
---|
Titel |
Railroad |
---|
Lengte |
3:43
|
---|
Componist(en) |
M. Gibb, B. Lawrie
|
---|
| B-kant |
---|
Titel |
I've Come Back
|
---|
Lengte |
02:40
|
---|
Componist(en) |
M. Gibb, B. Lawrie
|
---|
|
---|
Platenlabel |
Polydor
|
---|
Catalogusnr |
2058 013
|
---|
Hoogste positie UK |
-
|
---|
Hoogste positie US |
-
|
---|
Album |
The Loner (unreleased)
|
---|