Op 8 september 2018 maakte Michael Schulte zijn Top 40-debuut met You Let Me Walk Alone, het liedje waarmee hij vier maanden eerder Duitsland vertegenwoordigde op het Eurovisiesongfestival.
De laatste jaren was het niet vaak meer gebeurd dat buiten de Nederlandse en de winnende inzending een songfestivalliedje de Top 40 haalde. En dat dat pas in september gebeurde, vier maanden na de songfestivalfinale in Lissabon, was helemaal nog nooit vertoond. De laatste keer dan een niet-winnende en niet-Nederlandse inzending de Top 40 had gehaald, was in 1998. Toen bereikte runner-up Imaani met Where Are You de 8e plaats.
Zo goed als Imaani deed Michael Schulte het niet in de Top 40. Zijn liedje You Let Me Walk Alone kwam tot nummer 19. Op het songfestival deed het nummer het een stuk beter. Het kreeg toen van zowel de Nederlandse vakjury als de Nederlandse televoters de volle 12 punten. Mede dankzij die punten eindigde Michael die avond op de vierde plaats, achter de inzendingen van Israël, Cyprus en Oostenrijk.
You Let Me Walk Alone was een eerbetoon aan Michaels vader, die overleed toen de zanger 14 jaar was. Voor het songfestival van 2018 had de Portugese organisatie geen ledschermen beschikbaar gesteld, maar de Duitse delegatie had het slim aangepakt. Zij had haar eigen ledscherm meegenomen naar Lissabon en die werd achter de zanger op het podium gezet. Op het scherm werd de songtekst van het refrein geprojecteerd, waardoor het net een lyricvideo leek. Tijdens het tweede couplet waren er oude zwart-witfoto’s van Michael en zijn vader te zien, die ongetwijfeld een indruk hebben achtergelaten bij het publiek.
You Let Me Walk Alone was de eerste Duitse songfestivalhit sinds het winnende Satellite van Lena in 2010 een klein hitje werd. Het record van grootste Duitse songfestivalhit staat nog altijd op naam van Nicole. Zij stond in 1982 vier weken op nummer 1 met Duitslands eerste winnende songfestivalliedje Ein Biβchen Frieden.
Op deze dag zijn onder meer P!nk (1979) en Ryan Marciano (1980) jarig.
De nummer 1-hits van 8 september:
2001: Fallin'- Alicia Keys
2007: Relax Take It Easy- Mika
2012: Reckoning Song / One Day - Wankelmut RMX- Asaf Avidan
2018: Shotgun- George Ezra