In het voorjaar van 1992 weet de Italiaanse groep Double You met een oude track van KC And The Sunshine Band de eerste plek te bereiken.
Zweden wordt opnieuw wereldkampioen ijshockey en PSV wordt voor de 13e keer landskampioen voetbal. In Porto wordt een handtekening gezet onder het verdrag voor Economische Ruimte waardoor Zwitserland en Noorwegen vrij kunnen handelen op de Europese markt. In Italië wordt rechter Giovanni Falcone met een bom vermoord door de maffia.
De Top 40 staat voor de tweede keer een Italiaanse act op de eerste plaats. Ryan Paris had in 1983 met Dolce Vita de primeur waar nu Double You met Please Don’t Go de eerste plek weet te veroveren. De lijst van 23 mei 1992 wordt verder vooral gedomineerd door de Eurodance en heeft ook een aantal stevige rocknummers genoteerd. 2 Unlimited pakt met Workaholic de hoogste van 6 binnenkomers.
De complete Top 40 van 23 mei 1992 bekijk je hier.
1 ( 2) PLEASE DON’T GO- Double You?
Please Don’t Go was al een bewezen hit; in 1979 scoorde het Amerikaanse KC And The Sunshine Band er de achtste Top 40-hit mee en kwam toen tot plek nummer 6. De Italiaanse groep rond William Naraine, Franco Amato, Andrea de Antoni en Roberto Zanetti nam het nummer onder handen met een succes als resultaat. Van het nummer werden ruim 3 miljoen exemplaren verkocht. Er volgden nog twee Top 40-hits voor Double You met We All Need Love en Run To Me.
13 (29) MORE THAN LOVE- Wet Wet Wet
Het Schotse Wet Wet Wet ontstond in 1982 als schoolbandje onder de naam Vortex Motion. In 1984 ontleenden ze hun definitieve naam aan een nummer van Scritti Politti, Getting, Having And Holding waarin de tekstregel “My face was wet wet with tears’ zat. Met Angel Eyes scoorde de groep rond zanger Marti Pellow in 1988 meteen een grote hit. More Than Love, de snelste stijger in de lijst van 23 mei 1992, zou hun vierde top 10-hit worden. Twee jaar later zorgde het nummer Love Is All Around, een cover van The Troggs dat ze voor de film Four Weddings And A Funeral zongen, voor de eerste (en enige) nummer 1-hit.
24 (--) WORKAHOLIC- 2 Unlimited
Het succes van 2 Unlimited was in de jaren negentig niet te stuiten. Ray Slijngaard en Anita Doth scoorden in drie jaar tijd drie nummer 1-hits en deden dat in 1992 voor het eerst met Twilight Zone. In februari van 1992 bracht 2 Unlimited met Get Ready! een eerste album uit waarop ook de twee voorgaande hits (Get Ready For This en Twilight Zone) te vinden waren. Workaholic was de derde single van het album en wist in de Top 40 opnieuw de top 10 te bereiken (met een zesde plaats als beste resultaat). 2 Unlimited zou tot 1995 een reeks van 13 opeenvolgende top 10-hits weten neer te zetten.
26 (--) KNOCKIN’ ON HEAvEN’S DOOR- Guns N’ Roses
Bob Dylan schreef Knocking On Heaven’s Door in 1973 voor het album Pat Garett & Billy The Kid. Ondanks dat het nummer in verschillende landen een top hit werd bleef het in ons land steken in de Tipparade. Randy Crawford scoorde in 1989 wel een Top 40-hit met de cover die ze met Eric Clapton en David Sanborn maakte. De versie van Guns N’ Roses was toen al een feit want die stond in 1987 al op de maxisingle Welcome To The Jungle. In 1990 namen ze een studioversie op voor de film Days Of Thunder waarna een nieuwe versie in 1991 op het album Use Your Illusion II terecht kwam. Het werd voor Guns N’ Roses de achtste Top 40-hit en zou later de lijst voor drie weken weten aan te voeren.
27 (28) BE QUICK OR BE DEAD- Iron Maiden
In het heavymetal-genre zijn Top 40-successen dun gezaaid. Het Britse Iron Maiden scoorde in 1986 een Alarmschijf met Wasted Years, een vrij toegankelijke track. Dat werd, met een twaalfde plaats, de grootste hit van Iron Maiden. Daarna volgden er nog zes Top 40-hits waarbij Be Quick Or Be Dead in 1992 het laatste commerciële succes van de groep wist te worden. In 2015 verscheen het zestiende studioalbum van de groep, The Book Of Souls. Dat was ook een bijzonder album; het eerste dubbelalbum en ook het langste album dat ze uit hebben gebracht met een speelduur van 92 minuten.
35 (--) SAMEN KUNNEN WE EUROPA AAN- André Hazes
In 1992 was Nederland een van de acht deelnemende landen op het Europees Kampioenschap voetbal in Zweden. Onder leiding van bondscoach Rinus Michels werden twee wedstrijden gewonnen. Tegen Schotland werd het 1-0 waar Duitsland met 3-1 werd verslagen. In de halve finale gaf een gemiste strafschop van Marco van Basten de doorslag waardoor Denemarken finalist werd en later met 2-0 ook Duitsland wist te verslaan.
André Hazes moedigde het Nederlands Elftal aan met Samen Kunnen We Europa Aan. De single kroop gestaag omhoog naar plek 19 maar was na de uitschakeling vanzelfsprekend weer snel verdwenen uit de lijst.