Nieuws
Top 40 Classic

Januari 2006: Kelly Clarkson op 1

Januari 2006: Kelly Clarkson op 1
Kelly Clarkson 

De tweede helft van de jaren 00 was een periode waarin Nederlandse acts domineerden in de bovenste regionen van de Top 40, maar op 28 januari 2006 was de vierde buitenlandse nummer 1-hit op rij een feit.

Kelly Clarkson steeg naar de eerste plaats met Because Of You, waardoor er een einde kwam aan de hegemonie van Coldplay met Talk. Daarvoor voerden Madonna (Hung Up) en Robbie Williams (Trippin’) de Top 40 aan.

Verder zien we dat James Blunt zijn tweede top 10-hit scoorde met het gevoelige Goodbye My Lover en dat Simon Webbe zijn collega’s van Blue niet nodig had om de top 10 te bereiken met No Worries. Mary J. Blige was met Be Without You hard op weg naar de bovenste tien en liet daarmee zien dat ze terug was van enkele jaren weggeweest. Bløf bestormde de Top 40 met de eerste single van het indrukwekkende album Umoja.

Dit is de Top 40 Classic van 28 januari 2006, in een week waarin acteur Chris Penn op 40-jarige leeftijd is overleden aan een overdosis, Katie Melua voor de elfde week de albumlijst aanvoert met Piece By Piece en Ajax naar de zevende plaats in de Eredivisie zakt door een 1-4 nederlaag tegen FC Utrecht.

1 (3) BECAUSE OF YOU – Kelly Clarkson
Kelly Clarkson scoorde weliswaar in 2003 al een top 10-hit met Miss Independent, maar haar wereldwijde doorbraak vond in 2005 plaats met het album Breakaway. De eerste single Since U Been Gone haalde de vierde plaats in de Top 40 en dat succes werd overtroffen met Because Of You. De Amerikaanse zangeres schreef op haar zestiende dit lied, waarin ze beschrijft wat voor impact de echtscheiding van haar ouders voor haar heeft gehad. Because Of You was de enige nummer 1-hit voor Kelly Clarkson en stond twee weken op de eerste plaats.

7 (13) GOODBYE MY LOVER – James Blunt
De monsterhit You’re Beautiful stond in de Top 40 Classic voor de 26ste week in de Top 40 (en dat was in die periode bijzonder lang). Na het gigantische succes van die plaat was het een gigantische opgave om met een waardige opvolger te komen. De keuze was gevallen op de break-upsong Goodbye My Lover. Na een lange aanloop behaalde de pianoballad in de zevende week de top 10, waardoor de tweede top 10-hit voor James Blunt een feit was. Uiteindelijk stoomde Goodbye My Lover door naar nummer 4. You’re Beautiful werd daarmee niet geëvenaard, maar dat was ook een onmogelijke opgave.

8 (11) NO WORRIES – Simon Webbe
De Londense boyband Blue bestond van 2001 tot 2005. De oogst: zeven Top 40-hits, waarvan één top 10-hit (Sorry Seems To Be The Hardest World, #1 in 2003). Na de break-up hoorden we niks meer van Lee Ryan, Duncan James en Antony Costa. Dan blijft Simon Webbe als vierde lid over. Hij bereikte met No Worries de top 10, waarmee hij solo in één klap net zo veel top 10-hits wist te scoren als met Blue. Uiteindelijk piekte No Worries op nummer 2 en werd de feelgoodsong een van de grootste hits van 2006. Het zou echter de enige top 10-hit van Simon Webbe blijven, al kwam hij met Coming Around Again (#12) een jaar later in de buurt.

14 (30) BE WITHOUT YOU – Mary J. Blige
Be Without You was de eerste single van het album The Breakthrough. Ondanks de titel van het album doet vermoeden, was Mary J. Blige al lang en breed een gevestigde artiest met grote hits als As (1998), 911 (2000) en Family Affair (2001).). Haar album Love & Life uit 2003 leverde geen Top 40-hits op, maar met The Breakthrough was ze terug! De eerste single Be Without You maakte een enorme sprong van #30 naar #14, waarna de R&B-ballad opstoomde naar de zevende plaats. Haar vijfde top 10-hit en zesde top 20-hit was een feit.

19 (--) AANZOEK ZONDER RINGEN – Bløf & Kodō
In de periode 2003-2005 ging Bløf op wereldreis om het album Umoja op te nemen. Hier werd samengewerkt met artiesten uit het land waar de Zeeuwse band op dat moment verbleef. De eerste single Aanzoek Zonder Ringen was een samenwerking met de Japanse drumband Kodō. De mix van de typerende Bløfsound en Japanse trommels sloeg enorm aan, want Aanzoek Zonder Ringen behaalde de tweede plaats in de Top 40. Bløf moet de eerste plaats laten aan een andere Nederlandstalige artiest die een internationale samenwerking aanging, want Because We Believe van Andrea Bocelli en Marco Borsato voerde toen de Lijst der Lijsten aan.

(25-01-2020)

Sta Top 40 toe om nieuws en updates te sturen