Nieuws
Top 40 Classic

2 september 1995: Guus Meeuwis is Groots

2 september 1995: Guus Meeuwis is Groots
Top 40 Classic

Op 2 september 1995 stond Het Is Een Nacht... (Levensecht) van Guus Meeuwis & Vagant voor de vierde week op nummer 1 in de Top 40.

De eerste twee nummer 1-hits van Guus Meeuwis & Vagant worden in de volksmond anders genoemd dan de officiële titel. Het Is Een Nacht... (Levensecht) en Per Spoor (Kedeng Kedeng) is onder het publiek beter bekend als resp. Het Is Een Nacht en Kedeng Kedeng. Misschien is dat juist wel een teken dat de hits razend populair zijn; ze krijgen de titel die de fans uit volle borst meezingen.

De Brabantse zanger brak met zijn begeleidingsband op het juiste moment door; de Nederlandstalige muziek zat in deze periode duidelijk in de lift. In 1994 werd de Top 40 22 weken aangevoerd door een Nederlandstalig lied, een jaar later was het zelfs een weekje meer. Het Is Een Nacht... (Levensecht) stond voor de vierde week op nummer 1 en al die weken werd de tweede plek bezet door Passie van de Belgische band Clouseau. Maar er gebeurde meer op 2 september 1995!

1 (1) HET IS EEN NACHT… (LEVENSECHT) – Guus Meeuwis & Vagant

Het Is Een Nacht… (Levensecht) stond voor de vierde week op nummer 1, maar de troonopvolger stond op dat moment nog niet in de Top 40! Desalniettemin duurde de hegemonie van Guus Meeuwis & Vagant nog twee weken. In de zesde en laatste week kwam Het Busje Komt Zo van Höllenboer nieuw binnen op 9, om daarna door te stoten naar de eerste plaats en vijf weken te bivakkeren op de koppositie. Daarna nam Höllenboer plaats voor… Het Is Een Nacht… (Levensecht)! Het was de eerste keer in de geschiedenis van de Top 40 dat een hit in één chartrun twee keer op nummer 1 stond.

3 (4) MISSING – THE REMIX EP – Everything But The Girl

Everything But The Girl heeft in de jaren 80 twee keer de Top 40 gehaald. De eerste hit Each & Every One was aanvankelijk de meest succesvolle, want die plaat haalde in 1984 de top 10. Daarna bleef het lang stil rond het Engelse duo en in 1992 sloeg het noodlot toe, want multi-instrumentalist Ben Watt werd geveld door het syndroom van Churg-Strauss. Na een ziekbed van tien weken kreeg men de auto-immuunziekte onder controle en pakte Watt de draad weer op met zijn partner Tracey Thorn. In 1995 verscheen Missing. Deze dancetrack werd in de remix van Todd Terry een grote hit en haalde de derde plaats in de Top 40.

4 (5) SHUT UP (AND SLEEP WITH ME) – Sin With Sebastian

Eurodance met een hoog novelty-gehalte was medio jaren 90 hot, gezien de grote successen van Rednex (Cotton Eye Joe), Whigfield (Saturday Night; Think Of You) en Scatman John (Scatman; Scatman’s World). De Duitser Sebastian Roth kan ook onder die categorie geplaatst worden. De artiest opereerde onder de naam Sin With Sebastian en in 1995 maakte het publiek kennis met hem door middel van de dancetrack Shut Up (And Sleep With Me). Het haalde de vierde plaats in de Top 40. Na Shut Up (And Sleep With Me) hoorden we helemaal niets meer van Sin With Sebastian op muzikaal gebied.

6 (14) KISS FROM A ROSE – Seal

Seal dreigde een ‘one year wonder’ te worden. De Londense zanger met Nigeriaanse en Braziliaanse roots scoorde in 1991 top 10-hits met Crazy (#1), Future Love Paradise (#6) en The Beginning (#10), afkomstig van zijn debuutalbum Seal. De opvolger had de weinig originele titel Seal II. Toen de single Kiss From A Rose in 1994 bleef steken in de Tipparade, leek de succesperiode van Seal voorbij. De zaak veranderde echter toen Kiss From A Rose in de soundtrack van Batman Forever verscheen, met zijn vierde top 10-hit uit vier Top 40-hits als gevolg. Kiss From A Rose kwam in 1995 alsnog tot nummer 4. Daarna heeft Seal geen hits meer gescoord, waardoor de 100%-score qua top 10-hits intact blijft.

9 (22) YOU ARE NOT ALONE – Michael Jackson

The King Of Pop bereikte in de Top 40 Classic een mijlpaal, want You Are Not Alone was zijn 25ste top 10-hit! 17 van de voorgaande 24 haalden de bovenste vijf. Hoewel You Are Not Alone niet de 18de top 5-hit werd, evenaarde de ballad wel Michael Jacksons persoonlijk record ‘meeste punten behaald in de Top 40’. You Are Not Alone piekte op nummer 6 en haalde 419 punten, evenveel als Ben in 1972. Dit aantal zou in 2009 overtroffen worden met Billie Jean, de nummer 2-hit uit 1983 die na Jacksons overlijden op 25 juni 2009 opnieuw uitgebracht werd en de derde plaats haalde.

(30-08-2020)

Sta Top 40 toe om nieuws en updates te sturen