Coverafbeelding The Animals - It's My Life
  • Statistieken
  •   10 weken
  •   17 piekpositie
  •   164 punten
  •   1965

Artiestinformatie

Land   Engeland

Britse rockband opgericht in 1963 in Newcastle upon Tyne, Engeland als The Alan Price Combo: Eric Burdon (geb. 11-5-1941; zang), Alan Price (geb. 19-4-1942; orgel), Bryan "Chas" Chandler (geb. 18-12-1938; basgitaar), Hilton Valentine (geb. 21-5-1943; gitaar) en John Steel (geb. 4-2-1941; drums).



De band beschouwt zichzelf als een rhythm en bluesgroep. Ze verhuizen naar Londen en tekenen een contract met platenproducer Mickie Most en EMI’s Columbia label in 1964. In de film Pop Gear in 1965.



Muzikale meningsverschillen, maar ook vliegangst doen Price besluiten om de band in mei 1965 te verlaten. Dave Rowberry neemt zijn plaats in. Steel wordt vervangen door Barry Jenkins in maart 1966. Valentine houdt het voor gezien eind 1966 en de groep valt uiteen.



Chandler wordt manager van Jimi Hendrix in 1966 en is de grote man achter Slade in de jaren zeventig. Burdon vormt een nieuwe groep, Eric Burdon and The New Animals: Burdon, Jenkins, bassist Danny McCulloch, organist Tom Parker en gitaristen Johnny Weider en Vic Briggs.



In 1967 verhuist de band zonder Parker naar de Verenigde Staten en noemen zich Eric Burdon and The Animals. Briggs en McCulloch stappen op in 1968. Zij worden vervangen door toetsenist Zoot Money en de toekomstige Police-gitarist Andy Summers. Na een tijdje met War samengewerkt te hebben komt de band in de originele samenstelling bij elkaar voor een reünie in 1976 en opnieuw in 1983.



Chandler overlijdt op 17-7-1996 op 57-jarige leeftijd aan de gevolgen van een hartaanval in Heaton, Newcastle. Rowberry overlijdt op 6-6-2003 op 62-jarige leeftijd eveneens aan een hartaanval in Londen.


Songtekst

It’s a hard world to get a break in
All the good things have been taken
But girl there are ways to make certain things pay
Though I’m dressed in these rags, I’ll wear sable some day

Hear what I say
I’m gonna ride the serpent
No more time spent sweatin’ rent
Hear my command
I’m breakin’ loose, it ain’t no use
Holdin’ me down, stick around

But baby (baby)
Remember (remember)
It’s my life and I’ll do what I want
It’s my mind and I’ll think what I want
Show me I’m wrong, hurt me sometime
But some day I’ll treat you real fine

There’ll be women and their fortunes
Who just won’t do
Are you gonna cry, when I’m squeezin’ the rye
Takin’ all I can get, no regrets
When I, openly lie
And leave only money
Believe me honey, that money
Can you believe, I ain’t no saint
No complaints
So girl go out
Hand it out

And baby (baby)
Remember (remember)
It’s my life and I’ll do what I want
It’s my mind and I’ll think what I want
Show me I’m wrong, hurt me sometime
But some day I’ll treat you real fine

(It’s my life and I’ll do what I want) Don’t push me
(It’s my mind and I’ll think what I want) It’s my life
(It’s my life and I’ll do what I want) And I can do what I want
(It’s my mind and I’ll think what I want) You can’t tell me
(It’s my life and I’ll do what I want)

Songinformatie

ArtiestThe Animals
 A-kant
Titel It's My Life
Lengte 3:14
Componist(en) Roger Atkins, Carl D'Errico
 B-kant
Titel I'm Going to Change the World
Componist(en) Eric Burdon
 
Platenlabel Columbia
Catalogusnr DB 7741
Album House Of The Rising Sun


Positieverloop