Coverafbeelding Phil Collins - Do You Remember?
  • Statistieken
  •   5 weken
  •   20 piekpositie
  •   73 punten
  •   1990

Artiestinformatie

Geboortedatum   30-01-1951
Land   Verenigd Koninkrijk

Philip David Charles wordt op 30 januari 1951 geboren in Londen.


Al op jonge leeftijd wordt duidelijk dat Collins muzikaal en het liefst achter een drumstel zit.

Na bij verschillende lokale bandjes te hebben gespeeld komt in 1970 zijn doorbraak als hij wordt aangenomen als de vaste drummer van de band Genesis.


Als in 1975 leadzanger Peter Gabriel opstapt neemt Collins naast de drums ook de zang op zich en groeit de band tot een mega act. Als in 1979 zijn eerste huwelijk met Andrea Bertorelli strandt begint hij met schrijven. Dit resulteert in 1981 met zijn eerste solo album Face Value. Het wordt een groot succes en de leadsingle In The Air Tonight bereikt de eerste plaats in de Top 40. Opvolger I Missed Again blijft daarintegen in de Tipparade maar een jaar is het wel weer raak met You Can't Hurry Love, een cover van The Supremes. De single is afkomstig van zijn tweede album Hello, I Must Be Going en bereikt de eerste plaat. 1985 is een en druk jaar voor Collins. Aan het begin van dat jaar scoort hij met zanger Philip Bailey van de band Earth, Wind & Fire zijn derde nummer 1-hit met Easy Lover. Dat jaar stunt Collins door tijdens Live Aid eerst in Londen op te treden, vervolgens met een Concorde naar Philadelphia te vliegen en daar vanwege het tijdsverschil ook op te treden.


Het album No Jacket Required groeit tot zijn best verkochte album ooit en Sussudio en One More Night halen de Top 40.

Phil speelt een rol in de populaire televisie serie Miami Vice en doet dat in 1988 nog eens dunnetjes over met de hoofdrol in de film Buster. Hij neemt 3 tracks op voor de film en 2 daarvan worden hits. Two Hearts behaalt de top 5 en met A Groovy Kind Of Love scoort Collins eind 1988 zijn vierde nummer 1-hit.


In 1989 verschijnt ...But Seriously wat maar liefst 5 noteringen in hitsingles in de Top 40 oplevert.


In 1993 verschijnt Both Sides wat minder verkoopt maar wel 2 hitsingles voortbrengt.


In 1994 loopt ook zijn tweede huwelijk met Jill Tavelmann op de klippen en verhuist hij naar Switzerland om daar een rustig leven te leiden. Datzelfde jaar treedt hij op in Utrecht als onderdeel van zijn Both Sides Of The World wereldtoernee die maar liefst anderhalf jaar duurt. In 1996 maakt Collins bekend dat hij uit Genesis stapt na 26 jaar. Dance Into The Light verschijnt en verkoopt matig. In 1999 schrijft de muziek voor Disney's tekenfilm Tarzan en voor You'll Be In My Heart ontvangt hij 2000 een oscar. In 2003 werkt hij opnieuw met Disney voor Brother Bear. In 2002 verschijnt het album Testify en wordt de Leo Sayer cover Can't Stop Loving zijn grootste hit. Langzaam begint Collins last te krijgen van allerlei lichamelijk problemen en wordt doof aan één oor. In 2007 nadat zijn derde huwelijk met Orianne Cevey is beïndigd gaat Phil nog een keer met Genesis op toernee.

Hierna is het een paar jaar stil en ook het drummen wordt een probleem nadat hij last krijgt aan zijn handen. In 2010 verschijnt het Motown album Going Back. In 2016 komen al zijn albums opnieuw uit, verschijnt er een biografie getiteld Not Dead Yet en diezelfde titel gebruikt Collins voor zijn aankomende toernee in 2017.


Songtekst

We never talked about it but I hear the blame was mine
I'd call you up to say I'm sorry,
But I wouldn't want to waste your time
'Cause I love you, but I can't take anymore
There's a look I can't describe in your eyes
If we could try like we tried before
Would you keep on telling me those lies?
Do you remember?

There seemed no way to make up,
'Cause it seemed your mind was set
And the way you looked it told me,
It's a look I know I'll never forget
You could've come over to my side,
You could've let me know
You could've tried to see the distance between us
But it seemed to far for you to go
Do you remember?

Through all of my life,
In spite of all the pain
You know that people are funny sometimes,
'Cause they just can't wait to get hurt again,
Tell me do you remember?

There are things we won't recall,
And feelings we'll never find
It's taken so long to see it,
'Cause we never seemed to have the time
There was always something more important to do,
More important to say
But "I love you" wasn't one of those things,
And now it's too late
Do you remember?

Songinformatie

opgenomen tijdens de "Serious Tour 1990"
ArtiestPhil Collins
 A-kant
Titel Do You Remember
Lengte 5:47
Componist(en) Phil Collins
Producer(s) Phil Collins & Robert Colby
 B-kant
Titel Against All Odds (Take A Look At Me Now) (Live)
Lengte 3:32
Componist(en) Phil Collins
Producer(s) Phil Collins & Robert Colby
 
Platenlabel WEA
Catalogusnr 9031-73043-7
Hoogste positie UK 57
Hoogste positie US 4
Album Serious Hits... Live!


Positieverloop