Coverafbeelding Paul de Leeuw - Stiekem liedje
  • Statistieken
  •   5 wkn Tipparade
  •   2016

Artiestinformatie

Geboortedatum   26-03-1962
Land   Nederland

Paul de Leeuw deed in 1983 mee aan Cameretten, waar hij werd onderscheiden met de persoonlijkheidsprijs. Twee jaar later is hij te zien in het tv-programma Snelbinder en in 1986 begint de Leeuw met het radioprogramma Lieve Paul, waarin hij relatieproblemen van luisteraars de revue laat passeren. In 1990 krijgt hij met De Schreeuw Van De Leeuw zijn eigen televisieprogramma, dat in Montreux wordt onderscheiden met de Bronzen Roos. In het programma introduceert hij de karakters van Bob en Annie De Rooy. Bob zorgt met Giddy Up Go in 1991 voor zijn Top 40-debuut.


Met Willeke Alberti maakt hij een nieuwe versie van Parole Parole, in 1972 al opgenomen door Mina, getiteld Gebabbel. De single, met daarop ook de live-uitvoering van Vlieg Met Me Mee, komt op de tweede plaats in de Top 40 terecht. Als in zijn tv-programma voormalig Bam To Bam Bam-zanger René Klijn te gast is, wordt Mr. Blue een hit. Klijn staat in het voorjaar van 1993 voor vijf weken op nummer 1 en zou later dat jaar, op 30-jarige leeftijd, komen te overlijden.


Met Ik Heb Een Euromast en Blijf Bij Mij staat De Leeuw in 1993 opnieuw bij de vijf grootste hits van ons land. Op zijn vierde album, ParaCDmol, staat een cover van La Solitudine van Laura Pausini: Ik Wil Niet Dat Je Liegt. Daarmee scoort hij zijn grootste hit in ons land en weet hij de Top 40 voor 8 weken aan te voeren. Voorbij blijft in 1994 net steken op de tweede plaats van de Top 40.

Na samenwerkingen met Ruth Jacott en André Hazes weet hij in 1996 opnieuw een top 3-hit te scoren via Zonder Jou, een duet met Simone Kleinsma. Later komt ook Tweestrijd, opnieuw een duet tussen de twee, nog in de lijst.


In 2000 weet hij tot vijf keer toe Ahoy Rotterdam uit te verkopen. Zeven jaar later is hij de tweede artiest in de Symphonica In Rosso-reeks en weet hij het Gelredome in Arnhem vijf keer te vullen. Blijf (Tot De Zon Je Komt Halen) komt op dat moment in de Top 40 en is zijn 15e hit.


In 2007 wordt hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse leeuw.


In 2008 wint hij voor het tv-programma Mooi! Weer De Leeuw de Gouden Televizierring en wordt hij voor de derde keer onderscheiden met de Zilveren Televizierster als beste mannelijke tv-persoonlijkheid.


In 2016 krijgt hij de Beeld en Geluid Oeuvre Award en wint zijn tv-programma Pauls Puber Kookshow De Gouden Stuiver. Ook brengt hij het album Land Van Mij uit, met daarop de single Stiekem Liedje.

Songtekst

Dit is een stiekem liedje
Omdat ik jou niks heb gezegd
Een liedje voor mijn liefste
'k Heb het niet met je overlegd
Stiekem wil ik jou vertellen
Dat ik zo veel van je hou
Omdat je doodgewoon van mij bent
Ik je mijn leven toevertrouw

Als ik je stiekem zie genieten
Van een wodka met veel ijs
Ossenworst, garnaalkroketjes
Met de auto naar Parijs
Voelt het saampjes zo ontzettend
Vertrouwd, wij met z'n twee
Kunnen het simpelweg ook niet doen
Daar zitten we niet mee

Dit is een stiekem liedje
Jij weet niet wat ik heb gedaan
Een stiekem liedje voor mijn liefste
Jij bent de bron van mijn bestaan
Stiekem wil ik jou vertellen
Dat ik zo veel van je hou
Omdat je doodgewoon van mij bent
Ik je mijn leven toevertrouw

Ik kan het schreeuwen van de daken
Ga ik jou gelukkig maken
Duizend rozen voor je snoeien
Zelfs mijn haar weer laten groeien
Stiekem kan ik zo genieten
Zonder opsmuk of kabaal
Dat we samen zijn al jaren
Doodgewoon en heel normaal

Zie ik je zoeken in de kamer
Wacht je tot ik heb gezegd
Waar je je sleutels of iets anders
Deze keer hebt neergelegd
Weet je, Zonder Jou dat is een liedje
Waar ik nooit aan denken wil
Want tussen zingen en beleven
Zit een hemelsbreed verschil

Dit is een stiekem liedje
Omdat jij er niet om hebt gevraagd
Een liedje voor mijn liefste
Klinkt misschien een beetje afgezaagd
Stiekem wil ik jou vertellen
Dat ik zo veel van je hou
Omdat je doodgewoon van mij bent
Ik je mijn leven toevertrouw

Stiekem is nu niet meer stiekem
Want ik zing het nu voor jou
Ik wil je één ding nog vertellen
Dat ik zo veel van je hou

Songinformatie

ArtiestPaul De Leeuw
Titel Stiekem Liedje
Lengte 3:26
Componist(en) Paul de Leeuw; Miguel Wiels
Producer(s) John van Eijk
Platenlabel Universal
Catalogusnr digital download
Releasedatum 07-10-2016
Album Land Van Mij

Positieverloop