Nieuws
Nieuws

Ozzy Osbourne verbaasd over succes nieuwe cd Black Sabbath

Ozzy Osbourne verbaasd over succes nieuwe cd Black Sabbath

Vorige maand bracht Black Sabbath een nieuw album uit: 13. In de Verenigde Staten en Groot-Brittannië stormde de cd direct naar No. 1 in de albumhitlijsten. "Wat is dit in godsnaam?" dacht Ozzy Osbourne toen hij dat hoorde. "Wie krijgt er in godsnaam z'n eerste No. 1 album pas na een carrière van 45 jaar?"

'Oude' bands die bij elkaar komen voor een reünie krijgen niet vaak zoveel steun als Black Sabbath. Zowel de fans als de recensenten zijn lovend over 13, een album dat de band opnam met producer Rick Rubin. Ozzy is lovend over de producer: "Hij bleef maar rondleuren met ons debuutalbum. "Zo moet het klinken!" zei hij. Hij hield de cd heel puur en rauw, ik mocht niks overdoen."

Al sinds 1997 speelt Black Sabbath weer regelmatig samen, maar het lukte nog niet eerder de oude sound terug te vinden. Dankzij Rick Rubin is dat dus gelukt. Het duurde wel even: in 2001 zou al begonnen worden met een nieuwe cd, maar er was te weinig tijd vanwege o.a. soloprojecten en de realitysoap van Ozzy.

De oorspronkelijke drummer, Bill Ward, doet op de nieuwe cd en live niet meer mee en is vervangen door Brad Wilk van Rage Against the Machine. Black Sabbath is nu bezig met een wereldtournee. Op 28 november speelt de band in de Ziggo Dome in Amsterdam.

Solo scoorde Ozzy Osbourne twee Top 40-hits. Met zijn band Black Sabbath scoorde hij slechts 1 Top 40-hit. Dat was in 1970 met Paranoid. De single behaalde een No. 2-positie. (03-08-2013)

Sta Top 40 toe om nieuws en updates te sturen