De Schotse popgroep Simple Minds komt op donderdag 17 december voor een concert naar 013 in Tilburg.
De band rond zanger Jim Kerr en gitarist Charlie Burchill verkocht in haar lange loopbaan ruim 40 miljoen platen, maar weet nog steeds van geen ophouden.
De band rond zanger Jim Kerr en gitarist Charlie Burchill verkocht in haar lange loopbaan ruim 40 miljoen platen, maar weet nog steeds van geen ophouden.
De band kent eind jaren ’70 een - commercieel - wat koude start, maar de jaren ’80 blijken een uiterst vruchtbaar decennium. Vanaf New Gold Dream (1982) en Sparkle In The Rain (1983) zorgt een aansprekende en gepolijste sound voor de eerste hitsuccessen.
Midden jaren ’80 forceert de groep wereldwijd een doorbraak met de single Don’t You (Forget About Me). Ook het politiek geladen Belfast Child wordt in 1989 een nummer 1-hit.
In de jaren ‘90 schijnen de spotlights wat minder sterk op de Schotse groep; She’s A River is in 1995 hun laatste succes in de Nederlandse hitlijsten. Simple Minds blijft echter platen opnemen en optreden op de wereldwijde podia. De creatieve adem blijkt lang; in 2009 verschijnt het nieuwste album van de band, Graffiti Soul.
Simple Minds stond in augustus nog als afsluiter op Pinkpop Classic en doet op 26 november de Amsterdamse HMH aan.