Het Metropole Orkest krijgt definitief geen geld van Staatssecretaris Dekker van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Dat schreef Dekker gisteren in een brief aan de Tweede Kamer. Daarmee lijkt het doek definitief te zijn gevallen voor het orkest.
Een paar dagen geleden was al bekend geworden dat het Metropole Orkest geen subsidie meer zou krijgen. Wel was er 9 miljoen euro beschikbaar om het orkest te laten verzelfstandigen. Dekker concludeert in zijn brief aan de Tweede Kamer dat een zelfstandige positie voor het orkest niet haalbaar is.Het Metropole Orkest haalde de Top 40 samen met Rowwen Hèze en ook met Nick & Simon. Een jaar geleden nam het orkest een single op met bekende artiesten als Trijntje Oosterhuis, Lee Towers, Glennis Grace en 3J's.
Met het nummer Wereldwijd Orkest wilde het Metropole Orkest het toenmalige kabinet Rutte ook al uitdagen om anders te kijken naar de wijze waarop de voorgenomen bezuinigingen op het orkest worden doorgevoerd. Wereldwijd Orkest kwam tot de 12e plaats in de MediaMarkt Top 40. (15-12-2012)