Nieuws
Nieuws

Duitse Schlagerzanger Bernd Clüver (63) overleden

Duitse Schlagerzanger Bernd Clüver (63) overleden
De Duitse Schlagerzanger Bernd Clüver is op donderdag 28 juli 2011 overleden.Hij overleed aan zwaar hoofdletsel door een val van een trap bij zijn huis in Palma op Mallorca.

Bernd Clüver werd op 10 april 1948 in het Duitse Hildesheim geboren. Clüver heeft twee zusters: Gisela en Ingrid (tevens zijn manager). Hij studeerde rechten aan de universiteit in Heidelberg. Ging in militaire dienst.

Tijdens zijn studie begon Clüver al interesse te tonen in de muziek. Zijn muzikale carrière begon in 1971 bij een talentenjacht tijdens  de Internationale Funkausstellung (de Duitse Firato) in Berlijn. In september van datzelfde jaar kreeg hij een platencontract bij het Hansa-label. Met het nummer "Sie kommt wieder" trad hij in mei 1972 voor het eerst op in de ZDF Hitparade van Dieter Thomas Heck.

Zijn carrière kreeg pas echt vorm toen hij in januari 1973 zijn hit "Die Junge mit der Mundharmonica" voorstelde. Dit nummer bereikte de nummer 20 positie in de Nederlandse Top 40. Er volgden hits als "Der kleine Prinz" (nummer 19 in de Nederlandse Top 40), "Bevor du einschläfst", en " Das Tor zum Garten der Träume".

Hij bracht in 1976 een coverversie uit van "Under One Roof" van The Rubettes "Mike und sein Freund". Voor het eerst zong een Duitse zanger over homo-seksualiteit. Ofschoon het nummer tot 44 kwam in de Duitse single Top 100, mocht Clüver niet met dit nummer in de ZDF Hitparade en in Disco van Ilja Richter verschijnen. Bernd Clüver moest zich in diverse interviews verdedigen dat hij geen homo was. In zijn eerste huwelijk was hij getrouwd met het model Ute Kittelberg. Zijn tweede vrouw is Anja Hörnich, Miss Germany 1986/1987 en Queen of Europe 1987.

Bernd Clüver deed twee keer mee aan de Duitse voorronde voor het Eurovisie Songfestival. In 1983 werd hij met het door Dieter Bohlen geschreven lied "Mit 17" derde en in 1985 met "Der Wind von Palermo" vijfde.

Bernd Clüver verkocht meer dan 10 miljoen geluidsdragers. Trad meer dan 5000 keer wereldwijd, waaronder op het Schlagerfestival in de Rodahal in Kerkrade op.
 
Naast zijn carrière als zanger was hij ook presentator bij de radio op Südwestfunk.

Bernd Clüver werd 63 jaar. (Bron: Muziekfreaks.weblog.nl)
(28-07-2011)

Sta Top 40 toe om nieuws en updates te sturen