Net als vorige week zit het bovenin muurvast in de Tipparade. De bovenste zes zijn niet in beweging te krijgen. Het zomerreces houdt nog even aan.
Bankzitters komen in ieder geval wel van hun sofa af. Wangedrag schuift in zijn tweede week de bovenste tien van de tiplijst in met zeven plaatsen in de plus. Een stijger die de wind stevig mee heeft is Our Time van de dj’s Afrojack, Martin Garrix, David Guetta & Amél, die zich deze week met zestien plaatsen winst de topsprinter mag noemen. Een plaatsje hoger, op nummer 13, staat Guetta met Hypaton en Bonnie Tyler met de 80’s track Together, dat gek genoeg maar één plaatsje winst boekt deze week. Ook de meiden van Katseye zitten nog aardig in de wedstrijd. Gabriela stijgt van 24 naar 16. Undressed van de singer-songwriter Sombr gaat deze week op herhaling en keert na een afwezigheid van drie weken terug op nummer 19 in de Tipparade. De streams zijn weer omhoog gegaan bij Undressed en de song begint nu ook te groeien op de radio met C-rotatie bij Q als resultaat. Welcome back Sombr.
We verwelkomen deze week vier binnenkomers die we hieronder aan je voorstellen.
27 (--) JUMP – Blackpink
Twee weken geleden Katseye, vorige week Huntr/x, deze week Blackpink. Voor de derde opeenvolgende week verwelkomen we een K-pop meidengroep in de Tipparade. De Zuid-Koreaanse meiden van Blackpink troffen we al twee maal eerder in de lijst aan, maar een Top 40-hit is nog altijd uitgebleven. Jump verscheen afgelopen vrijdag en bevat elementen van synthpop, Europese techno en EDM. Diplo van Major Lazer is een van de songschrijvers van de track. Jump zou je een comebacktrack van Blackpink kunnen noemen, na diverse solo-uitstapjes van de meiden. Die eerste sprong naar de eredivisie van de hits zou in ons land nu eens echt kunnen gaan gebeuren. De startpositie van Jump is nummer 27 in de Tipparade, de hoogste binnenkomer in een rustige week.
28 (--) DIOR – MK feat. Chrystal
De Britse zangeres Chrystal houdt van Christian Dior. Haar nieuwste single straalt elegantie en scherpte uit, aldus de Britse Official Charts Company. Met The Notion remix van haar single The Days haalde ze begin dit jaar de Nederlandse Top 40 op een haar na. Ditmaal gaat ze de samenwerking aan met de Amerikaanse dj MK (Marc Kinchen). Dior voert momenteel de Britse hitlijst aan. Gaan we Chrystal binnenkort ook in de enige echte hitlijst van ons land aantreffen? Hou deze track maar eens goed in de gaten. Dior vinden we alvast op nummer 28 in de Tipparade.
29 (--) TAKE MY MIND – WizTheMc & Bees & Honey
Zo’n dertien weken geleden maakte de Top 40-consument voor het eerst kennis met de Duitse dj met Zuid-Afrikaanse roots WizTheMC. Show Me Love - voorzien van een Afrobeatdrill - nam WizTheMC (echte naam Sanele Sydow) op met het Duitse dj-duo Bees & Honey (gecombineerd met een versie met de Zuid-Afrikaanse zangeres Tyla) en stond vorige week nog stevig in de top 10. Met dezelfde dj’s nam WizTheMc zijn nieuwe single Take My Mind op. Een Afro-getint rave-anthem voor de dansvloer met een spirituele inslag. ‘Come ride with me, slide with me, get high with me’ horen we WizTheMC zingen. Deze mindfullness track zou zomaar eens zijn tweede top 10-hit kunnen worden. Hij start alvast op nummer 29 in de Tipparade.
30 (--) HOE HET IS – Roxy Dekker
Roxylady breekt streamingrecords en wint prijs na prijs. En nu heeft ze ook nog eens haar eigen docuserie. In ‘Ik Ben Roxy’ zie je hoe de mega-populaire zangeres toewerkt naar haar allereerste show in Paradiso en openhartig deelt hoe ze omgaat met succes, druk en twijfels. De serie was afgelopen vrijdag voor het eerst te zien op Amazon Prime Video. Inmiddels is het ook weer tijd geworden voor een nieuwe Roxy single en opnieuw zoekt ze de samenwerking op met Ronnie Flex. Met Gaan We Weg had ze eerder met Ronnie haar tweede nummer 1-hit in de Nederlandse Top 40. Naast Ronnie doet ook Idaly mee op Hoe Het Is, haar nieuwste single die aanstaande vrijdag verschijnt. Op haar socials dropte ze afgelopen week een snippet en we zien haar dansen op haar songline: ‘Het liefst was ik nu met je mee naar huis gegaan, Dan had ik wat ik aan heb voor je uitgedaan’. Hoe Het Is staat alvast voor je klaar in de Tipparade op nummer 30.
Hierboven tref je de bovenste vijf van de Tipparade aan. De volledige lijst vind je hier.
(17-07-2025)