Coverafbeelding Douwe Bob - Shine
  • Statistieken
  •   8 wkn Tipparade
  •   2018

Artiestinformatie

Geboortedatum   12-12-1992
Land   Nederland

Douwe Bob Posthuma brak in 2012 door met zijn overwinning in het programma De Beste Singer-Songwriter Van Nederland. Het nummer Multicoloured Angels, wat hij in de finale zong, bereikte de 17e plaats in de Top 40.

In het voorjaar van 2013 verschijnt zijn debuutalbum Born In A Storm. Posthuma bracht het album uit op zijn eigen platenlabel, Sweetheart Of The Rodeo. Die naam ontleent hij aan het gelijknamige album van The Byrds uit 1968.

Begin 2014 verschijnt Stone Into The River in de Tipparade. Op de single is ook het strijkorkest Ardesko te horen.

In 2015 vraagt Anouk of de zanger een duet met haar wil zingen. Hold Me wordt, ruim twee jaar na Multicoloured Angels, zijn grootste Top 40-hit. De zanger komt in mei 2015 met een tweede album, waarvan de titeltrack Pass It On als voorloper verschijnt. In het najaar wordt The News gekozen als single.

In 2016 reist Douwe Bob voor Nederland af naar het Eurovisiesongfestival in Stockholm waar hij met Slow Down elfde wordt. Vooruitlopend wordt het nummer, halverwege maart, zijn derde Top 40-hit. Direct na het Eurovisiesongfestival keert Slow Down voor vier weken terug in de Top 40. Van het album Fool Bar wordt How Lucky We Are de opvolger.

Op 9 november 2018 verschijnt het vierde studioalbum van Douwe Bob, The Shape I'm In. Van dat album worden Shine en I Do de eerste singles. Consider wordt in het voorjaar van 2019 uitgekozen als titelsong voor de film Singel 39. In de film speelt Douwe Bob ook een rolletje als ober. In augustus is Sommer In Your Eyes zijn volgende single.



In 2020 blaast hij What A Wonderful World, het nummer van Louis Armstrong dat in 1968 en 1988 in de lijst stond, nieuw leven in. Het nummer wordt gebruikt in een reclamecampagne van boekingswebsite Prijsvrij. Halverwege november verschijnt Hold On.

Was It Just Me is de eerste single die hij uitbrengt in 2021.

Songtekst

Some people may seem bound for glory
Some never look you in the eye
Some people kick off without warning
Some people hit you from behind

The world won't play a broken record
How come you keep on wasting time
Mind what you say, because it echoes

I want to see you shine
I want to see you shine

Some people make it before you know it
Some take their time to find a way
Some get so far before they blow it
Some people drive the world insane

The world won't play your broken record
Maybe it's time to change your song
Get on up, make up your mind
The world won't wait

I want to see you shine
I want to see you shine
Cause you're just wasting time
I want to see you shine

I wish you would see
The things that I see
When I look at you
I see a man
Heart full of soul
So much to give
So much to show

Shine
I want to see you shine
I want to see you shine
Cause you're just wasting time
I want to see you shine

The world won't play a broken record
I want to see you shine
Mind what you say, because it echoes
Cause you're just wasting time
The world won't play a broken record
I want to see you shine
Mind what you say, because it echoes
I want to see you shine

Songinformatie

ArtiestDouwe Bob
Titel Shine
Lengte 3:27
Componist(en) Jan Peter Hoekstra - Matthijs van Duijvenbode · Douwe Bob Posthuma · Jeroen Overman · Bram Hakkens
Producer(s) Thijs van der Klugt
Platenlabel Universal
Catalogusnr digital download
Releasedatum 05-10-2018
Album The Shape I'm In


Positieverloop