Coverafbeelding BZN - Sevilla
  • Statistieken
  •   13 weken
  •   4 piekpositie
  •   326 punten
  •   1977

Artiestinformatie

Land   Nederland

BZN begint in de zomer van 1965 wanneer Jan Tuijp, Evert Woestenburg en Cees Tol een beatbandje oprichten. Bij gebrek aan een echte naam noemen ze zich maar de Band Zonder Naam ‘66, een naam die nooit meer zal veranderen en later wordt afgekort tot BZN. In 1967 scoort BZN met Waiting For You de eerste bescheiden hit uit een lange reeks van Top 40-hits. Met de komst van drummer Jan Keizer besluit BZN op professionele basis verder te gaan. Alle bandleden zeggen hun baan op. Aanvankelijk speelt BZN stevige rockmuziek, waarmee de groep niet al te veel succes heeft. Weliswaar scoort BZN een paar bescheiden hitjes, maar verder leiden de bandleden een armlastig bestaan.



In 1974 wordt Jan Keizer gepromoveerd tot zanger. Jack Veerman vervangt hem achter de drums. Halverwege de jaren zeventig is BZN op sterven na dood. Een drastische koerswijziging is nodig. De krachten worden gebundeld en zo ontstaat Mon Amour. BZN neemt het nummer op met een nieuwe zangeres, de dan 17-jarige Anny Schilder. Vier weken later staat Mon Amour op de eerste plaats van de Nederlandse hitlijsten. Het gigantische succes van Mon Amour maakt BZN razend populair.

Na Mon Amour blijft BZN aan de lopende band hits scoren, waaronder Don’t Say Goodbye, The Clown, Lady McCorey, Pearlydumm, The Old Calahan en Just An Illusion. Ook na het vertrek van Anny Schilder in 1984 blijven die successen aanhouden. Met de nieuwe zangeres Carola Smit vervolgt BZN haar successen met hits als If I Say The Words, The Summertime, Yeppa, Banjo Man en Wedding Bells.

Op 15 februari 2006 maakt de formatie in een persconferentie bekend halverwege 2007 te zullen stoppen. Zanger Jan Keizer had eerder bij de band aangegeven dat hij het vanwege zijn gezondheid rustiger aan wilde doen. De groep respecteerde dit besluit en stopte derhalve na een uitgebreide afscheidstournee van ongeveer honderd concerten.


Songtekst

I've got a feeling and I'm sure
I've seen you many times before
I won't forget those sunny days

Those Summernights I've spent with you
Made me believe you loved me too
I saw the lovelight in your eyes

Songs, songs, songs of Sevilla I sang to you
Love, sweet love melodies
Songs, songs, songs of Sevilla
You may bring a sunny day

Moonlight warms the Sevillian night
Where we made love together
Moonlight shines on lovers so bright
A warm Sevillian night

I still remember we went down
The dusty roads in that old town
For you and me a loving place

The words you whispered in my ear
Sound like a symphony my dear
A little love song to my heart

Songs, songs, songs of Sevilla I sang to you
Love, sweet love melodies
Songs, songs, songs of Sevilla
You may bring a sunny day

Moonlight warms the Sevillian night
Where we made love together
Moonlight shines on lovers so bright
A warm Sevillian night

Moonlight warms the Sevillian night
Where we made love together
Moonlight shines on lovers so bright
A warm Sevillian night

Songinformatie

ArtiestBZN
 A-kant
Titel Sevilla
Lengte 3:00
Componist(en) Th. Tol, J. Tuyp, C. Tol
Producer(s) Roy Beltman
 B-kant
Titel Only To You
Lengte 3:58
Componist(en) Th. Tol, J. Tuyp, C. Tol
Producer(s) Roy Beltman
 
Platenlabel Negram
Catalogusnr NG2247
Album Making A Name


Positieverloop