Artiestinformatie
In eerste instantie beschouwd als navolgers van Simon & Garfunkel, ontwikkelen de broers Rob en Ferdi Bolland zich vanaf begin jaren zeventig van zoetgevooisd zangduo tot veelzijdig songschrijvers- en producerstandem. In die hoedanigheid maken ze vooral naam met hun werk voor de Oostenrijker Falco.
Rob en Ferdi Bolland worden respectievelijk in 1955 en 1956 geboren in Port Elizabeth, Zuid-Afrika. Al op jonge leeftijd krijgt het tweetal van hun oudere broer Ton les op de gitaar. Begin jaren zeventig, wanneer de familie Bolland in Den Haag is neergestreken, sturen Rob en Ferdi een bandje naar platenmaatschappij Negram en krijgen prompt een contract.
Als Bolland & Bolland maken ze voorjaar 1972 hun tv-debuut bij Willem Duys’ Voor De Vuist Weg met Summer Of ‘71. Het plaatje wordt een hit, net als de opvolger Wait For The Sun. Datzelfde jaar verschijnt ook nog een album, maar het duo lijkt zich meer te ontwikkelen in de richting van het produceren van hitsingles. Met Mexico, I Can’t Say Goodbye scoren ze in mei 1974 een van hun grootste hits.
Met het oog op international succes stappen Bolland & Bolland in 1975 over naar platenmaatschappij Phonogram en komen onder de hoede van producer Hans van Hemert. Het jaar daarop waagt het tweetal een poging om Nederland te vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival, maar hun Souvenir, geschreven door Van Hemert, komt niet verder dan de nationale voorronde.
In 1978 besluiten ze het heft in eigen handen te nemen en scoren met het zelfgeproduceerde Spaceman na lange tijd weer een flinke singlehit. Opvolgers floppen, maar inmiddels werkt het duo ook met andere artiesten zoals Sandra Reemer. Als Xandra neemt de zangeres in 1979 deel aan het Eurovisiesongfestival en ze eindigt met het door Rob en Ferdi gecomponeerde Colorado op de twaalfde plaats.
Onder de naam Bolland verschijnt in 1981 het conceptalbum The Domino Theory, dat met name de rol van de VS in buitenlandse conflicten behandelt en dat in Nederland tamelijk onopgemerkt blijft. Ook het op single uitgebrachte You’re In The Army Now flopt, maar is najaar 1986 wel succesvol in een versie van de Britse rockveteranen Status Quo.
Daarvoor heeft het tweetal internationaal al flink naam gemaakt met hun werk voor Falco. Het album Falco 3, dat ze in 1985 met de Oostenrijkse popster maken, groeit uit tot een commercieel succes wanneer de single Rock Me Amadeus bovenaan de Amerikaanse en Britse hitlijsten belandt. Het nummer haakt in op het succes van de biopic over de klassieke componist Wolfgang Amadeus Mozart, maar wordt (in een remixversie) in Nederland pas een hit, nadat de opvolger Jeanny gezorgd heeft voor ophef wegens een tekst die verkrachting zou verheerlijken.
Het verdiende geld investeren de broers eind jaren tachtig in een studio in Blaricum. Daar sleutelen ze, met gasten als Colin Blunstone, Ian Gillan en Suzi Quatro, aan een nieuw conceptalbum dat in 1991 verschijnt en ditmaal de evolutietheorie van Charles Darwin als thema heeft. Ook borduurt het duo voort op de populariteit van acts als Take That en de Spice Girls, door zelf jongens- en meidengroepen als B.E.D., Wow! en O Die Drie te bedenken en in de markt te zetten. Ervaringen die hen ook inspiratie opleveren voor Follow That Dream, een groep die in 2000 ontstaat uit het RTL-televisieprogramma Alles Voor De Band.
Datzelfde jaar opent in Berlijn de rockmusical Falco Meets Amadeus, bedoeld als hommage aan de in 1998 verongelukte Oostenrijkse popster. Het succes van de show, met daarin ook Falco-nummers van de gebroeders Bolland, is aanleiding voor musicalproducent Joop van den Ende het tweetal te vragen voor de muziek van de musical 3 Musketiers.
Nadat die in 2003 in première is gegaan, opereren Rob en Ferdi steeds meer los van elkaar, waarbij eerstgenoemde ook naar buiten treedt als kunstschilder. In 2008, wanneer ze als zichzelf in de biopic Falco-Verdammt, Wir Leben Noch! zijn te zien, kondigt het duo aan opnieuw met elkaar te gaan samenwerken.
Songtekst
{transcribed by Adri Verhoef, 16-5-2013}
I woke up to a bright summermorning
With the Mexican law on my trail
I'd been running for four days and nights
Shot a man who worked at the rail, at the rail
And I know I can't leave you
Mexico, I just can't say goodbye
And I know I can't leave you
Mexico, I just can't say goodbye...
I can't say goodbye
They want to take me back for the trial
Led by the point of a gun
Gotta hang for killing that man
But it was a fair show-down in the sun, in the sun
And I know I can't leave you
Mexico, I just can't say goodbye
And I know I can't leave you
Mexico, I just can't say goodbye...
I can't say goodbye
[break]
And I know I can't leave you
Mexico, I just can't say goodbye
And I know I can't leave you
Mexico, I just can't say goodbye...
I can't say goodbye...
I can't see goodbye...
I can't see goodbye
Mexico,
I just can't say goodbye......
I can't see goodbye...
I can't see goodbye...
I can't see goodbye...
I can't see goodbye...
I can't see goodbye...
I can't see goodbye...
I can't see goodbye...
Songinformatie
Trivia
De achtergrondzang is van de gezusters Paay (Patricia en Yvonne).
Artiest | Bolland & Bolland |
---|
| A-kant |
---|
Titel |
Mexico, I can't say goodbye |
---|
Lengte |
3:55
|
---|
Componist(en) |
Rob Bolland, Ferdi Bolland
|
---|
Engineer(s) |
Tweemille Elsen
|
---|
| B-kant |
---|
Titel |
if you leave me
|
---|
Lengte |
3:39
|
---|
Componist(en) |
Rob Bolland, Ferdi Bolland
|
---|
Engineer(s) |
Tweemille Elsen
|
---|
|
---|
Platenlabel |
Negram
|
---|
Catalogusnr |
NG 427
|
---|
Album |
The Best Of Bolland & Bolland
|
---|