Coverafbeelding Ali b ft Glen Faria - Gekke kleine jongen
  • Statistieken
  •   6 wkn Tipparade
  •   2015

Artiestinformatie

Geboortedatum   16-10-1981
Land   Nederland

Ali Bouali staat in 2002 in de finale van de Grote Prijs van Nederland, waar hij niet weet te winnen. De rapper valt op en krijgt een platencontract. In 2003 staat zijn eerste single, Waar Gaat Dit Heen (samen met Karima en afkomstig van het debuutalbum Ali B Vertelt Het Leven Van De Straat) in de Tipparade.

Een jaar later scoort hij met Ik Ben Je Zat, dat hij samen met Brace opneemt, zijn eerste Top 40-hit. De single bereikt in twintig weken lijst de derde positie. Later dat jaar rapt hij mee op Wat Zou Je Doen van Marco Borsato. De single staat vier weken op de eerste plaats.

In 2011 maakt Ali B de succesvolle tv-serie Ali B Op Volle Toeren, waarin de rapper samenwerkingen aangaat met Nederlandse acts uit het verleden. Ook start hij met een theaterprogramma, Ali B Geeft Antwoord. In 2012 krijgt hij de Zilveren Televizier-Ster voor beste presentator.

In 2013 start Ali B als coach in het tv-programma The Voice Of Holland. Later dat jaar werkt hij opnieuw samen met Marco Borsato. De single Muziek bereikt de top 10.

In De Wereld Draait Door brengt Ali B samen met Ruben Annink in 2015 de track Terwijl Jullie Nog Bij Me Zijn. Met Glen Faria neemt hij de track Gekke Kleine Jongen op, die blijft steken in de Tipparade.


In februari van 2015 komt zijn samenwerking met Sevn Alias en Boef op Een Klein Beetje Geluk in de Tipparade terecht. Het nummer werd gemaakt voor de Nederlandse release van de film Black. In maart 2016 werkt Ali B samen met Diggy Dex op Ik Huil Alleen Bij Jou. Later dat jaar wordt Let's Go (met Brace en Kenny B) zijn 18e hit in de Top 40. In november levert hij, voor het eerst in tien jaar tijd, met Klein Beetje Geluk weer een studioalbum af. Op het album staat ook de track Waarheid Op Straat, die hij samen met Glen Faria maakt.

Na Glimp Van De Duivel wordt in juli van 2017 Voy A Bailar, een track met een Spaanstalig refrein, zijn twintigste hit. Begin 2018 maakt hij met Dimitri Vegas, Like Mike, I Am Aisha, Ronnie Flex en Boef de track Slow Down voor de film Patser. Voor zijn single Bentayga, die in mei 2018 verschijnt, ontleent hij de naam aan zijn nieuwste Bentley. Om het Marokaanse elftal een hart onder de riem te steken tijdens het WK Voetbal in Rusland maakt hij met R3hab, Cheb Rayan en Numidia het thema Dana. Diezelfde Numidia is ook te horen op Meli Meli, de track die Ali B met Ronnie Flex maakt.

Ruim een jaar na Sneaky Money, de track waarmee Ali, Chivv en Boef in de Tipparade blijven steken, verschijnt in maart 2020 de track Zina met Ayoub en Kes. Samen met Judeska en Poke vraagt hij diezelfde maand met het nummer Anderhalf aandacht voor de minimale afstand van anderhalve meter om de verspreiding van het coronavirus in te dammen.

Songtekst

Geef me even tijd
Misschien kunnen we later even bellen
Eentje tegelijk
Ik weet dat jullie vragen willen stellen

Hoe kan het dat zo veel is gelukt
Gekke kleine jongen
Hoe kan het dat zo veel is gelukt
Gekke kleine jongen
Gekke kleine jongen

Volgens sommigen heb ik het gemaakt
Volgens anderen ben ik aan het wankelen
Zelf ben ik dankbaar hoe het gaat
Doe mijn stinkende best om nooit meer te belanden daar
Op die plek waar ik niks van mijn leven maakte
Ik ben niet bezig met
Hetgeen wat ze vinden mijn resultaat is
Enige wat telt

Als je twaalf jaar geleden had gezegd
Dat dit allemaal gebeuren zou, dan had ik je direct
Gestuurd naar een gekkenhuis, ik was skeer
Zat diep in de schulden, nu ben ik miljonair, what the fuck
Ik kan het zelf niet geloven
Wat is er toch gebeurd met die gekke kleine moker, what the fuck
Ik was een jongen uit het buitenland
Tegenwoordig koop ik osso's in het buitenland

Hoe kan het dat zo veel is gelukt
Gekke kleine jongen
Hoe kan het dat zo veel is gelukt
Gekke kleine jongen
Gekke kleine jongen

Gekke kleine jongen

Ik ben nog steeds die gekke kleine jongen
'k Bel de baas van een multinational en zeg hem: luister, jongen
Binnenkort treed ik op op je bedrijfsfeest
10K is minimaal wat je aan mij geeft
En weet je wat het mooie van die torrie is
Hij gaat het doen ook, ik ben op mijn hosselings
Ik ben op mijn jetski, cruisen op de golven
Midden in december, Dubai, goeiemorgen

't Gaat veel verder dan misschien wel hè
Ik krijg aanvragen om de tien tellen
Maar ik zet ze even aan de kant
Want ik zit nu in een restaurant, drie sterren Michelin
En ik kan het zelf niet geloven
Wat is er toch gebeurd met die gekke kleine moker
Ik was een rapper zonder contract
Tegenwoordig heb ik rappers onder contract

Geef me even tijd
Misschien kunnen we later even bellen
Eentje tegelijk
Ik weet dat jullie vragen willen stellen

Songinformatie

ArtiestAli B,
Glen Faria
Titel Gekke Kleine Jongen
Lengte 4:32
Platenlabel Trifecta
Catalogusnr digital download
Releasedatum 27-11-2015


Positieverloop