Artiestinformatie
Geboortedatum | 16-10-1981 |
---|
Land | Nederland |
---|
Ali Bouali staat in 2002 in de finale van de Grote Prijs van Nederland, waar hij niet weet te winnen. De rapper valt op en krijgt een platencontract. In 2003 staat zijn eerste single, Waar Gaat Dit Heen (samen met Karima en afkomstig van het debuutalbum Ali B Vertelt Het Leven Van De Straat) in de Tipparade.
Een jaar later scoort hij met Ik Ben Je Zat, dat hij samen met Brace opneemt, zijn eerste Top 40-hit. De single bereikt in twintig weken lijst de derde positie. Later dat jaar rapt hij mee op Wat Zou Je Doen van Marco Borsato. De single staat vier weken op de eerste plaats.
In 2011 maakt Ali B de succesvolle tv-serie Ali B Op Volle Toeren, waarin de rapper samenwerkingen aangaat met Nederlandse acts uit het verleden. Ook start hij met een theaterprogramma, Ali B Geeft Antwoord. In 2012 krijgt hij de Zilveren Televizier-Ster voor beste presentator.
In 2013 start Ali B als coach in het tv-programma The Voice Of Holland. Later dat jaar werkt hij opnieuw samen met Marco Borsato. De single Muziek bereikt de top 10.
In De Wereld Draait Door brengt Ali B samen met Ruben Annink in 2015 de track Terwijl Jullie Nog Bij Me Zijn. Met Glen Faria neemt hij de track Gekke Kleine Jongen op, die blijft steken in de Tipparade.
In februari van 2015 komt zijn samenwerking met Sevn Alias en Boef op Een Klein Beetje Geluk in de Tipparade terecht. Het nummer werd gemaakt voor de Nederlandse release van de film Black. In maart 2016 werkt Ali B samen met Diggy Dex op Ik Huil Alleen Bij Jou. Later dat jaar wordt Let's Go (met Brace en Kenny B) zijn 18e hit in de Top 40. In november levert hij, voor het eerst in tien jaar tijd, met Klein Beetje Geluk weer een studioalbum af. Op het album staat ook de track Waarheid Op Straat, die hij samen met Glen Faria maakt.
Na Glimp Van De Duivel wordt in juli van 2017 Voy A Bailar, een track met een Spaanstalig refrein, zijn twintigste hit. Begin 2018 maakt hij met Dimitri Vegas, Like Mike, I Am Aisha, Ronnie Flex en Boef de track Slow Down voor de film Patser. Voor zijn single Bentayga, die in mei 2018 verschijnt, ontleent hij de naam aan zijn nieuwste Bentley. Om het Marokaanse elftal een hart onder de riem te steken tijdens het WK Voetbal in Rusland maakt hij met R3hab, Cheb Rayan en Numidia het thema Dana. Diezelfde Numidia is ook te horen op Meli Meli, de track die Ali B met Ronnie Flex maakt.
Ruim een jaar na Sneaky Money, de track waarmee Ali, Chivv en Boef in de Tipparade blijven steken, verschijnt in maart 2020 de track Zina met Ayoub en Kes. Samen met Judeska en Poke vraagt hij diezelfde maand met het nummer Anderhalf aandacht voor de minimale afstand van anderhalve meter om de verspreiding van het coronavirus in te dammen.
Songtekst
Rap:
Ey Yo ik kan niet begrijpen ,
dat iedereen maar z'n smoel houd
Er gaat een heleboel fout,
kappen het oerwoud, vervuilen de lucht met koolstofdioxide
het zijn meestal de bedrijven aan de top die genieten
Maar wij zelf ook, ja, iedereen wil een bakkie
en om dat te gaan veranderen wordt zeker geen makkie!
het klimaat veranderd en mensen praten amper
het is alsof we vastzitten aan een zwaar anker
Kom er niet vooruit, moeder natuur gaat achteruit
Het gaat niet om wat je wilt maar puur om wat je gebruikt
Kernenergie met rampzalige gevolgen
Tsjernobiel duizenden lichamen zijn geborgen
Nog velen zijn daarna gestorven tot aan vandaag
We zetten de centrale in Borselen maar al te graag
Veilig in school, misschien blijft het een droom
maar tot die tijd zal ik strijden tot ik rijk wordt beloond.
Refrein:
Dit gaat fout
Wat doe je als iedereen, Leeft Voor luxe
stopt dit nou?
Laten we de strijd aangaan, dit is het moment
Dit gaat fout
Wat doe je als iedereen Leeft Voor luxe, geld en goud ( ben je klaar voor de strijd )
dat is wat ons bezighoud , we zijn teveel verwend.
Rap:
Ey Yo we hebben hulp nodig maar ik weet niet van wie
En de vervuilers van de wereld willen geen compromis
dus tot die tijd doen we het zelf het probleem dat ik zie
is dat de economie staat boven ecologie
Het verdrag van die kyoto , het werd niet ondertekent
door die dappere dodo's omdat ze zo verdienen
aan de handel van auto's
moeder natuur schreeuwt maar de mensen zijn zo doof, de schulden zijn zo hoog
En over honderd jaar ze nog niet zijn betaald
ze hebben vele wetenschappers hiervoor bijgehaald
wat hebben wij gefaald
maar Yo het is niet te laat
Ik heb de broeikasgas zojuist op oorlog verklaard
Zang:
Wij zien niet wat we doen
Geld heeft ons verblind
Het lot van de natuur, is de toekomst van je kind.
REFREIN
Zang:
Elke dag vecht ik tegen mijn egoistische gedrag
ik hoor dat je lacht , je daagt mij uit maar
jij weet toch net zo goed als ik dat het niet zo verder mag , niet zo verder mag
We zijn teveel verwend!
zien niet wat we doen
geld heeft ons verblind
en ik vraag me af , hoe lang blijft dit ongestraft?
Zien niet wat we doen, geld heeft ons verblind
Het lot van de natuur is de toekomst van je kind.
zien niet wat we doen
geld heeft ons verblind
en ik vraag me af , hoe lang blijft dit ongestraft?
Zien niet wat we doen, geld heeft ons verblind
Het lot van de natuur is de toekomst van je kind.
Rap:
Hey Yo we fokken de natuur op!
We kappen bomen, binnenkort is er geen zuurstof
Je snakt naar adem, hier heb je wat uitlaatgassen
Vind je het logisch dat de aarde ons maar blijft verrassen?!
Met nieuwe rampen, tsunami's en tornado's
Van Thailand tot aan Trinidad Tobago
En de Caribbean wordt jaarlijks getroffen
En mensen vragen God of hij het snel wil laten stoppen
Maar ondertussen gaan we zelf door met het vervuilen van de tuin op onze aarde en we huilen.
Net als de ijskappen op de Polen
Door tranen in de zee zal de boel straks overstromen
en giro 555 hoeft niet eens meer langs te komen!
Songinformatie
Artiest | Ali B, Gio |
---|
Platenlabel |
SPEC
|
---|
Releasedatum |
01-02-2007
|
---|