Artiestinformatie
Geboortedatum | 09-09-1987 |
---|
Land | Nederland |
---|
Afrojack (echt naam: Nick van de Wall) ontleent zijn artiestennaam aan de vele kapsels die hij in zijn beginjaren had. Daarbij schuwde hij ook het afrokapsel niet. Met Drop Down (Do My Dance) staat Afrojack, samen met The Partysquad, voor het eerst in de Top 40.
In 2010, twee jaar later, werkt hij samen met Eva Simons en bereikt Take Over Control de twaalfde plaats. In 2011 breekt Afrojack overal door als Give Me Everyting (met Pitbull, Ne-Yo en Nayer) een wereldhit wordt. In de Top 40 staat de single twee weken op 1. The Spark is in 2013 zijn tiende notering in de Top 40.
Ten Feet Tall, zijn nieuwe single en Alarmschijf, ging wereldwijd in premiere tijdens de reclame-onderbreking van de Superbowl. Meer dan 115 miljoen mensen konden daardoor kennis maken met de track. Het nummer wordt gebruikt in de commercial van het Amerikaanse bier, Bud, dat tegelijk met de release ook een nieuwe verpakking introduceert.
Terwijl Ten Feet Tall in de Top 40 staat verschijnt ook de nieuwe single van Anouk, You & I, waarvan Afrojack de productie voor zijn rekening nam. Ook werkt hij samen met Thirty Seconds To Mars op Do Or Die. Die track wordt halverwege april uitgeroepen tot Dance Smash bij 538. Een week later krijgt ook Dynamite, nu samen met Snoop Dogg, die titel. Daarmee is de Nederlandse dj de tweede act in de geschiedenis van de Dance Smash die dat stempel in twee opeenvolgende weken met twee verschillende nummers weet te krijgen.
Op 17 mei 2014 verschijnt zijn debuutalbum Forget The World. Freedom is de zevende track van dat album die in augustus de Tipparade bereikt. Het nummer wordt door Radio 538 uitgeroepen tot Dance Smash, voor Afrojack zijn tiende. In de zomer maakt Afrojack samen met Martin Garrix de track Turn Up The Speakers en later verschijnt ook Illuminate,
een samenwerking met Matthew Koma.
In de zomer van 2015 staat Afrojack met Hey Mama wereldwijd in de hitlijsten. In de Top 40 komt zijn samenwerking met David Guetta en Nicki Minaj tot de twaalfde plaats. Later verschijnen ook de tracks Summerthing (met Mike Taylor) en Unstoppable.
In 2016 maakt hij, samen met Fais, de track Hey. Radio 538 bekroont het nummer als Dance Smash. Begin augustus laat Afrojack een andere sound horen met Gone, zijn samenwerking met Ty Dolla $ign, dat in de Tipparade blijft steken. In oktober wordt Used To Have It All, zijn tweede samenwerking met Fais, door Radio 538 uitgeroepen tot Alarmschijf. Aan het einde van het jaar krijgen Afrojack en Fais een Top 40 Award als meest succesvolle Nederlandse artiest van het jaar.
Na hun samenwerking in 2015 op Hey Mama werkt Afrojack in 2017 opnieuw twee keer samen met David Guetta via Another Life en Dirty $exy Money. In oktober verschijnt Lost, de samenwerking met Vassy en Oliver Rosa. Twee maanden later levert Afrojack met Dubvision de track New Memories af.
In februari 2018 maakt hij met Stanaj de track Bed Of Roses waarmee hij zijn 15e Dance Smash scoort. Op 19 februari geeft hij op het centraal station van Rotterdam een verrassingsoptreden. Met het Duitse duo Jewelz & Sparks maakt hij de track One More Day. In maart 2019 verschijnt opnieuw een samenwerking met Stanaj, Sober. Op dat nummer is ook het duo Rae Sremmurd te horen. Halverwege augustus werkt Afrojack ook opnieuw samen met Dubvision op het nummer Back To Life.
In juni 2020 dropt de dj het nummer Cloud 9, een samenwerking met Chico Rose en Jeremih. In april 2021 dropt hij samen met zijn muzikale vriend David Guetta de track Hero. Hij slaat de handen ineen met Nederlanders Lucas & Steve en Dubvision. Dit levert de track Anywhere With You op.
In de zomer van 2022 verschijnt Day N Night, een track met Black V Neck en Muni Long. Hij weet in november de Britse zanger James Arthur te strikken voor de single Lose You.
Songtekst
I'm going back to a time
When we owned this town
Down Powdermill Lane
In the battlegrounds
We were friends and lovers
And clueless clowns
I didn't know I was finding out
How I'd be torn from you
When we talked about things
We were gonna do
We were wide-eyed dreamers
And wiser too
We'd go down to the rides
On East Parade
By the lights
Of the Palace Arcade
And watch night coming down
On the Sovereign Light Café
I'm begging you for some sign
But you've still got nothing to say
Don't turn your back on me
Don't walk away
I'm a better man now
Than I was that day
Let's go down to the rides
On East Parade
By the lights
Of the Palace Arcade
And watch night coming down
On the Sovereign Light Café
Let's go down to the bandstand
On the pier
Watch the drunks
And the lovers appear
To take turns as the stars
Of the Sovereign Light Café
I'm going back to a time
When we owned this town
Down Powdermill Lane
In the battlegrounds
We were friends and lovers
And clueless clowns
I didn't know I was finding out
How I'd be torn from you
When we talked about things
We were gonna do
We were wide-eyed dreamers
And wiser too
We'd go down to the rides
On East Parade
By the lights
Of the Palace Arcade
And watch night coming down
On the Sovereign Light Café
Let's go down to the bandstand
On the pier
Watch the drunks
And the lovers appear
To take turns as the stars
Of the Sovereign Light Café
I wheel my bike off the train
Up the North Trade Road
And look for you on Marley Lane
In every building, in every street side
Oh, why did we ever go
So far from home
Well, you've got nothing to hide
You can't change who you really are
You can get a big house
And a faster car
You can run away, boy
But you won't go far
Let's go down to the rides
On East Parade
By the lights
Of the Palace Arcade
And watch night coming down
On the Sovereign Light Café
Yeah, I'm going where the people know my name
Yeah, I'm going where the people know ...
Songinformatie
Trivia
het origineel is van:
2012: Keane
[Island GBUM71201050]
[n°74 UK-hit]
2012: Keane op de CD:
Strangeland
[Island 2794838]
[n°1 UK album-hit]
[Cherrytree Records B0016741-01]
[n°17 US album-hit]
[Island 60252 7992808]
[n°3 NL album-hit]
Artiest | Afrojack, Keane |
---|
Titel |
Sovereign Light Café (Afrojack vs. Keane) [Afrojack Remix] |
---|
Lengte |
06:17
|
---|
Componist(en) |
Keane [= Tom Chaplin, Richard Hughes, Tim Rice-Oxley & Jesse Quin]
|
---|
Platenlabel |
Island
|
---|
Catalogusnr |
digital download
|
---|
Releasedatum |
30-01-2013
|
---|