Nieuws
De Alarmschijf

Camera van Ed Sheeran is Alarmschijf

Camera van Ed Sheeran is Alarmschijf
Ed Sheeran 

Het is de release van deze week: Ed Sheerans album Play. Daarvan komt nu ook direct een nieuwe single: Camera. Dat is de komende week de Alarmschijf bij Qmusic.

Camera duurt net geen drieënhalve minuut en werd mee geschreven en geproduceerd door zwaargewichten als Andrew Watt, Louis Bell, David Hodges en Ilya Salmanzadeh. Die laatste schreef ook mee aan Eds huidige Top 40-hits Azizam en Sapphire. Camera is een ode aan de momenten met zijn vrouw Cherry. Toch zit zij niet in de video van het nummer. Aanvankelijk wilde de zanger wel persoonlijke beelden met haar in de clip verwerken. “Mijn oorspronkelijke idee was om opnames van belangrijke momenten in onze relatie te gebruiken,” vertelde hij.

Privé blijft toch privé
Toch besloot hij die intimiteit voor zichzelf te houden. In plaats daarvan liet hij enkele van die momenten naspelen door actrice Phoebe Dynevor, bekend van Bridgerton. “We zijn een heel privé koppel en sommige dingen willen we gewoon voor onszelf bewaren.” De video werd grotendeels opgenomen in Kroatië, met locaties op het eiland Hvar en in de stad Split, en opvallend genoeg volledig gefilmd met een iPhone. Ed omschreef de opnames als een ontspannen ervaring die “meer aanvoelde als een vakantie dan als werk.”

Mijlpaal
Camera is voor de Brit die naar Amerika gaat verhuizen zijn 20e Alarmschijf. Daarmee is hij (pas) de tweede man die dat aantal weet te bereiken. Alleen David Guetta flikte dat, 25 stuks. Rihanna blijft recordhouder met 30 Alarmschijven. 

Elke vrijdag tegen de klok van 16:00 uur maakt Domien tijdens de Top 40 de nieuwe Alarmschijf van Qmusic bekend. De Alarmschijf is een nieuwe track waarvan ze bij Qmusic denken dat-ie een grote Top 40-toekomst voor zich heeft liggen. Daarom hoor je dit nummer de hele week extra vaak, zodat iedereen kennis kan maken met deze potentiële hit. Alle Alarmschijven vanaf 1969 check je in onze playlist op Spotify.

(12-09-2025)

Sta Top 40 toe om nieuws en updates te sturen